"Je to škoda, ale teď potřebujeme zmobilizovat síly na poslední zápas na olympiádě a budeme ho chtít skončit vítězně," řekl Štěpánek po prohře s americkým párem a směrem k boji o bronz. "Síly ještě posbírám a porveme se o placku. Jsme tady kvůli tomu, abychom ještě něco pro Česko vydolovali," dodala Hradecká.

Český tenis už v Riu získal dvě bronzové medaile. Ve dvouhře skončila třetí Petra Kvitová a ve čtyřhře vyhrály český duel o bronz Barbora Strýcová s Lucií Šafářovou. Třetí bronz můžou přidat Štěpánek s Hradeckou. "Doba bronzová by v tenhle moment byla velmi krásná," usmál se sedmatřicetiletý Štěpánek.

Hradecká už o jeden bronz v Riu hrála, ale s indisponovanou Andreou Hlaváčkovou prohrály duel o třetí místo s Šafářovou a Strýcovou. "Mix beru jako druhý pokus o bronz a doufám, že budeme mít víc štěstí," řekla Hradecká.

První set semifinálového zápasu mixu rozhodl americký brejk za stavu 1:1. V druhém šli rovněž do trháku Matteková se Sockem, ale čeští tenisté dokázali vyrovnat na 4:4 a dovést sadu do tie-breaku. V tom ale uhráli první čtyři míče jejich soupeři, dostali se do vedení 6:2 a proměnili druhý mečbol.

Nebezpečný Sockův forhend

"Bylo to vyrovnané, oba sety o pár míčích. Měl jsem pocit, že v nejdůležitějších míčích měla Matteková trochu štěstí na raketě," komentoval zápas Štěpánek. Nepříjemný byl podle něj Sockův forhend. "Těžko se předvídá, kam letí. Někdy mám pocit, že ani on sám neví, kam se mu balon zatočí," řekl český hráč.

Američan hrál naplno a nešetřil ani Hradeckou. Při servisu na ni vysílal servisy rychlostí až 210 km/h. "Už jsem to zažila. Snažím se stihnout, kam to letí, a nějak to zahrát. Je to těžký, je to o náhodě," řekla Hradecká. "Častokrát klukům ty servisy zabíjí, takže o Lucku nemám vůbec strach," řekl Štěpánek.

Mirzaová je světová deblová jednička a Bopanna desítka. "Oba hrajou hodně agresivně, rychle a my se budeme snažit využívat sílu jejich úderů. Řeknu to jednoduše: budeme se snažit vyhrát poslední bod," řekl Štěpánek.

Finále mixu bude americkou záležitostí, Matteková-Sandsová a Sock se o zlato utkají s Venus Williamsovou a Rajeevem Ramem. Williamsová může vyhrát olympiádu popáté: tři triumfy má zatím z ženské čtyřhry s mladší sestrou Serenou, v Sydney 2000 ovládla i dvouhru.

Tenis

Smíšená čtyřhra - semifinále:

Matteková-Sandsová, Sock (USA) - Hradecká, Štěpánek (ČR) 6:4, 7:6 (7:3).

Kompletní výsledky dnešního programu najdete ZDE.