Letošní rok se Kvitová spíše trápila. Rozešla se s trenérem, jen jednou postoupila na okruhu WTA do semifinále a jinak moc nepřipomínala lvici z minulých let. Až nyní v Riu se rve o výsledek a její hra znovu budí obavy soupeřek. Ve čtvrtfinále se o tom přesvědčila Ukrajinka Jelina Svitolinová, která uhrála jen dva gamy.

Kvitová poprvé v sezoně vyhrála čtyři zápasy v řadě a prožívá nejlepší turnaj roku. Proč? "Protože je to olympiáda," odpověděla bez přemýšlení Kvitová.

Pomáhají jí národní barvy, které obléká, modré tričko a červená sukně, i čeští sportovci v hledišti. "Mám z toho extra energii. Nikdy jsem asi nezažila pocit, který mám tady. Když si pro sebe vše analyzuji, chápu, že v životě sportovce je olympiáda nejvíc."

O medaili nepřemýšlí

Díky postupu do semifinále si zahraje ještě dva zápasy a jedna výhra bude znamenat medaili. "Nevnímám to. Budu to brát jako normální semifinále turnaje a udělám vše pro postup do finále. O medaili nemohu přemýšlet," řekla. Pokud uspěje, naváže na bronz Jany Novotné z dvouhry v Atlantě před 20 lety.

Ve čtvrtfinále nedala šanci Svitolinové, která o kolo dříve vyřadila Serenu Williamsovou z USA. Kvitová se přitom na souboj se světovou jedničkou těšila. "Když jsem zjistila výsledek, byla jsem trošku zklamaná. Hrát na olympiádě se Serenou by byl skvělý zážitek. Byla jsem z toho přešlá, ale samozřejmě nyní po vítězství mi to nevadí," smála se šestadvacetiletá tenistka.

Z podpory krajanů je nadšená

Svitolinovou za zmaření souboje s Williamsovou "odměnila" výpraskem. Světovou dvacítku jasně přehrála. "V tomhle utkání jsem byla favoritkou, to určitě. Ale nepodcenila jsem ji. Když porazila Serenu, musí být kvalitní," řekla. Hrála bez větších chyb, posílala k lajnám vítězné míče a dobře podávala. "Ona hodně kazila. Já hrála rychle po odskoku, protože vítr byl hodně nepříjemný," uvedla.

Tentokrát si užila podpory početné skupiny českých olympioniků vytvářejících skvělou kulisu. "To jsem nikdy nezažila. Sportovci, realizační tým, všichni mě podporovali. Lidé z různých sportů mi jdou fandit. Vnímám tu podporu, jako když Česko hraje hokej. Taky se všichni semknou a fandí," řekla Kvitová.