„Tenis mě pořád baví, ale vracet se nechci,“ řekla Šafářová serveru iSport.cz po pozdvižení, které na sociálních sítích její přihláška na turnaj s dotací 25.000 dolarů vyvolala.

Na halovém turnaji dnes nastoupila proti osmnáctileté Bartashevichové, které patří 782. místo v žebříčku, a po dvou a půl hodinách se mohla po obratu radovat z výhry. V druhém kole se střetne s třiatřicetiletou Němkou Monou Barthelovou, vítězkou pražského turnaje z roku 2017.

Lucie Šafářová se od konce kariéry v roce 2019 účastnila pouze tenisových exhibicí, nyní si zahraje ostrý soutěžní zápas.
Nečekaný comeback. Dvojnásobná máma Šafářová si zahraje turnaj ve Francii

Do večerní čtyřhry po boku neteře Emmy Dvořáčkové, dcery své starší sestry Veroniky, už ale nezasáhla. Rodinná dvojice k zápasu nenastoupila a bez boje tak prošly dál ukrajinské soupeřky.

Tenisu se z rodiny navíc věnuje také čtrnáctiletá Anna. „Jsme tenisová rodina a se ségrou jsme si jednou zahrály debla. Teď už neteře dorůstají do věku, kdy hrají pěkný tenis, a chtěla bych si s každou zahrát deblíka a užít si to. Byla to taková hurá akce,“ vysvětlila Šafářová. „S dětmi bohužel není moc času se neteřím věnovat, ale snažím se jim pomoct, když to jde. Navíc je to pro nás i fajn výlet,“ vysvětlovala Šafářová, jež je ve Francii s oběma dětmi.

Markéta Vondroušová
Výhružky českým tenistkám? Smutný trend, se kterým hvězdy bojují už několik let

Do dvouhry se bývalá pátá hráčka světového žebříčku a deblová jednička přihlásila i kvůli tomu, že ji za dva týdny v Lucemburku čeká silně obsazený veteránský turnaj. „Za chvíli hraji legendy, proto jsem začala trochu trénovat. Takže si ťuknu i dvouhru, když už jsem tady,“ řekla Šafářová, jež od organizátorů v Remeši dostala divokou kartu.