Macháč v Paříži vyrovnal grandslamové maximum z letošního Australian Open. Na Roland Garros si dosud zahrál hlavní soutěž jen jednou před čtyřmi lety, kdy vypadl hned v prvním kole.

S Medveděvem se třiadvacetiletý Macháč utkal podruhé v kariéře. První vzájemný zápas v roce 2022 v Indian Wells vyhrál o Rus hladce ve dvou setech. Tentorkát Čech vzdoroval bývalé světové jedničce tři a půl hodiny. "Bohužel, takový je tenis. Proti takovým hráčům stačí jediný míč, oni odskočí a pak už je těžké se vrátit," řekl Macháč. "Byla to bitva."

Bitva, kterou si užil. A bavil i fanoušky. Jako když třeba políbil pásku u sítě, aby mu příště přinesla více štěstí. V úvodním setu získal první brejk v zápase po povedené obranné hře a nezvyklém prohozu levačkou.

"Takové údery cíleně nevyhledávám. Že bych si třeba před zápasem řekl, že zahraju levačkou, to ne. Prostě jsem ten míč chtěl vyhrát, a tím, že v tréninku občas levačkou hraju, tak si tím pomůžu. Takže nebyla náhoda, že se mi to povedlo dvakrát za sebou," usmál se Macháč, který si na antukovém grandslamu v Paříži připsal nejlepší výsledek v kariéře.