Čtvrtfinále dětského turnaje by za normálních okolností zřejmě příliš nezajímalo nikoho kromě rodičů zúčastněných dětí, eventuálně tenisových odborníků hledajících nové talenty. To by ovšem na jednom z takových klání nesměl hrát Teodor Davidov.

Ten totiž nezaujal ani tak tím, že se probojoval do čtvrtfinále, jako tím, jakým neortodoxním stylem se mu to povedlo. Pokud byste totiž v jeho herním projevu hledali bekhend, nebudete úspěšní.

Teodor používá výhradně forhend. Když byste čekali, že sáhne k druhému úderu, on prostě jen přehodí raketu z jedné ruky do druhé a hraje dál. Unikátní styl upoutal pozornost nejen tenisových redaktorů z celého světa, ale třeba i bývalé světové jedničky Marcela Riose. „Považuji za skutečně neuvěřitelné, co toto dítě dělá. Nikdy jsem to neviděl,“ kroutil hlavou v rozhovoru pro chilská média.

Zdroj: Youtube

Charismatický tenista, který své největší úspěchy slavil na konci minulého století, ale současně talentovaného chlapce varuje. „V tenise potřebujete slice a k tomu bekhend,“ upozorňuje. Další možné potíže pak vidí v rychlosti hry a nutnosti co nejrychleji vyměnit ruce. „Nebude mít čas vyměnit ruce,“ obává se.

„Vypadá velmi efektně, ale v budoucnu by mohl mít problémy. Je ale malý a má čas,“ myslí si, že by mohl Teodor na svých nedostatcích ještě zapracovat.