Krejčíková letos hrála poprvé v Londýně dvouhru v hlavní soutěži a premiérově byla na grandslamu mezi nasazenými. Došla až do osmifinále, kde nestačila na světovou jedničku Ashleigh Bartyovou z Austrálie. V první sadě sice vedla 4:2, ale pak ztratila pět gamů v řadě. Nakonec prohrála 5:7 a 3:6.

Emma Raducanuová.
Nebalíš si do Wimbledonu moc oblečení? Osmnáctiletá Britka šokuje svět

Krejčíková ukončila patnáctizápasovou vítěznou sérii, během které se stala poprvé v kariéře grandslamovou šampionku. I přes vyřazení v osmifinále Wimbledonu má nakročeno k tomu, aby si na Turnaji mistryň zahrála dvouhru i čtyřhru.

Svůj nejlepší Wimbledon zažívá i Plíšková. Bývalá světová jednička ve čtyřech zápasech neztratila ani set a poprvé v kariéře si zahraje čtvrtfinále. Vytáhlá ranařka sestřelila Rusku Ljudmilu Samsonovovou 6:2 a 6:3, které nasázela deset es.

"Jsme super šťastná, že jsem tady ve čtvrtfinále. Hrála jsem stejně jako v předešlých zápasech velmi solidně a dneska obzvlášť. Byla jsem připravená na všechno a fungovalo to výborně. Měla jsem dobrou strategii, věděla, co dělat, a to jsem naplnila," zářila Plíšková.

Barbora Krejčíková po návratu z Roland Garros.
Tenis jako fenomén. Hvězd na kurtech neubývá, holky (ne)válcují kluky

Při předešlých devíti startech v All England Clubu vypadla Plíšková poprvé v prvním kole, pak pětkrát ve druhém a následně dvakrát v osmifinále. Minimálně do čtvrtfinále nyní postoupila již na všech grandslamech, nejdále došla do finále US Open 2016.  

Šílené pondělí, kdy se v jeden den odehrají všechny osmifinálové zápasy mužů a žen, zvládli i Karolína Muchová. Turnajová devatenáctka porazila Španělku Paulu Badosaovou 7:6 a 6:4. 

Manic Monday se ve Wimbledonu hrálo naposledy v historii. Od příštího roku už totiž zruší volná neděle a zápasy se tak rozmělní do více dnů.