V prvním setu Bouzková otočila skóre z 1:4 na 5:4 a 30:0, ale nedopodávala. Vyrovnanou sadu nakonec světová devětadvacítka získala v tie-breaku, který vyhrála 7:5.

Hned na úvod druhého setu se Češka při vlastním podání dostala ze stavu 0:40 a vzápětí čistou hrou získala brejk. Ruska, která je v žebříčku o 43 míst níž, často chybovala. V osmém gamu posedmé v utkání neudržela servis a Bouzková po necelé hodině a tři čtvrtě proměnila první mečbol.

„V prvním setu jsem dlouho prohrávala, soupeřka trefovala vítězné míče. Podařilo se mi vydržet trpělivá a nakonec jsem to nějak obrátila,“ řekla v rozhovoru na kurtu Bouzková. „Teď chci hlavně odpočívat, byl to dlouhý týden,“ dodala.

Španělská tenistka Garbiňe Muguruzaová po vítězství ve Wimbledonu před šesti lety
Návrat k tenisu? Kdepak. Bývalá světová jednička se živí jako instruktorka zumby

Pětadvacetiletá Bouzková byla letos v semifinále poprvé. O titul si zahraje popáté, uspěla pouze loni v Praze. V Nan-čchangu nasazená trojka dosud neztratila ve čtyřech zápasech ani set.

Siniaková s obvázaným stehnem

Siniaková vedla v prvním setu po dvou brejcích nad Fernandezovou 4:1, avšak Kanaďanka, která ji v neděli zdolala v třísetové bitvě o titul v Hongkongu, vyrovnala. Po dalších třech ztracených servisech v řadě uspěla až Češka, která tak úvodní sadu získala.

Také ve druhém setu pokračovala bitva o podání, obě tenistky v celém utkání vybojovaly málo vídaných 32 brejkbolů. Šedesátá hráčka žebříčku Siniaková, jež nastoupila s obvázaným stehnem, otočila z 1:3 na 4:3. Nakonec zápas po více než dvou hodinách ukončila prvním proměněným mečbolem.

Linda Fruhvirtová
Nejvíc proher v řadě? Smolařka Fruhvirtová může být v klidu, rekord je daleko

Sedmadvacetiletá Siniaková je letos ve finále potřetí, v červenci v Bad Homburgu slavila čtvrtý titul. Do singlového finále postoupila bývalá světová jednička ve čtyřhře podesáté v kariéře.

Dvě české tenistky se do finále turnaje na okruhu WTA naposledy dostaly předloni v Praze. V červenci Barbora Krejčíková porazila Terezu Martincovou 2:0 na sety.