„Bolela mě ruka, takže jsme se rozhodli nenastoupit. Je to hrozně smutné, protože je to Bářin poslední turnaj. Bylo to těžké rozhodnutí. Zdraví ale musí být na prvním místě. Rozhodly jsme se společně,“ uvedla Markéta Vondroušová.

Markéta Vondroušová na US Open
Vondroušová vydřela postup. Ve čtvrtfinále US Open vyzve Američanku Keysovou

Podle čtyřiadvacetileté rodačky ze Sokolova začaly potíže už v předchozím utkání 3. kola proti Rusce Jekatěrině Alexandrovové. „Asi za to mohou i těžší míče. Sezona je dlouhá a program je tu náročný. V úterý mám volno, tak uvidíme, zda to pomůže,“ podotkla Vondroušová.

Turnajová devítka ve dvouhře rozhodnutí vzdát čtyřhru s Barborou Strýcovou hodně prožívala. „Bylo to smutné, trochu jsem plakala, když jsem to Barboře říkala. Ale měla jsem spoustu zranění a nechci hrát s dalšími. Ona je skvělá a chápala to. Říkala jsem jí, že je to její poslední turnaj a že to nechci udělat. Ona mi ale odpověděla: Buď budeme hrát na sto procent, nebo vůbec,“ líčila Vondroušová.

Rozhodnutí probírala i s trenérem Janem Hernychem. „Říkal mi, ať do čtyřhry nenastupuju. Řekl to i Báře, ta pak za mnou přišla. Je to zkušená hráčka, jsem vděčná, že stále při mně,“ uvedla Vondroušová.

Markéta Vondroušová porazila v osmifinále Američanku Peyton Stearnsovou:

Zdroj: Youtube

Strýcová věděla, že tahle situace může nastat. „Počítám s tím, ale o těchhle věcech nepřemýšlíme. Řešit to budeme, až to přijde,“ líčila tenisová máma, když ve 2. kole vyřídily s Maky obhájkyně titulu a světové jedničky Barboru Krejčíkovou s Kateřinou Siniakovou.

Defintiviní konec kariéry to ale pro sedmatřicetiletou Strýcovou zatím není. Ještě bude pokračovat na US Open ve smíšené čtyřhře po boku Mexičana Santiaga Gonzáleze, s nímž se dostala už do čtvrtfinále.

Karolína Muchová v New Yorku září
Nikoho se bát nemusí. Sebevědomá Muchová si jde v New Yorku tvrdě za svým snem

Ke zdravotnímu stavu Vondroušové nepřispěl ani náročný program z posledních dní. Utkání 3. kola proti Alexandrovové hrála česká tenistka jako poslední v programu, zápas se Stearnsovou byl zase na programu jako první.

„I to je důvod, proč se to teď děje. Hrála jsem o půlnoci, spala jsem pár hodin a netrénovala, protože jsem byla unavená. Vstávala jsem v 6:40. Je to náročné pro všechny. Když hrajete poslední a pak první, musíte udělat spoustu věcí. Moc jsem se v posledních dnech nevyspala, takže jsem ráda, že jsem to vybojovala,“ doplnila Vondroušová.

Vondroušovou čeká ve čtvrtfinále domácí Madison Keysová. „Maddie teď má dobrou formu. Před turnajem jsme spolu trénovaly. Očekávám těžký zápas. V grandslamovém čtvrtfinále se ale může stát cokoliv. Na kurtu nechám všechno,“ dodala Vondroušová.