Dvaačtyřicátá hráčka světa Vondroušová dál posouvá své maximum v Londýně, dosud zde byla nejlépe předloni ve 2. kole. Na turnaji sice úplně poprvé ztratila set, Bouzkovou ale dokázala porazit i ve třetím vzájemném zápase na okruhu WTA a letos již podruhé. Bouzková naopak neobhájila loňskou čtvrtfinálovou účast.

Jiří Lehečka se raduje z vítězství na Wimbledonu
Chvála od Berdycha a zdravé sebevědomí. Lehečku čeká osmifinále Wimbledonu

Vondroušová si pomohla v duelu 37 vítěznými míči, Bouzková jich měla 15. Svěřenkyně trenéra Jana Hernycha se tak stala také první českou čtvrtfinalistkou v letošním Wimbledonu. Šanci postoupit mezi nejlepší osmičku budou mít v pondělí ještě Petra Kvitová a Jiří Lehečka.

Lepší vstup do utkání však měla výrazně aktivnější Bouzková. V prvním setu prolomila od stavu 1:1 třikrát soupeřčin servis a ujala se po 36 minutách hry suverénního vedení 6:2. Vondroušová doplatila zejména na 15 nevynucených chyb, které ji stály zisk úvodní sady.

Ve druhém setu se však finalistka Roland Garros z roku 2019 zlepšila. Hned v úvodu vzala Bouzkové podání, a přestože soupeřka ve čtvrté hře srovnala, tenistka ve službách I. ČLTK Praha získala vzápětí výhodu brejku zpět. V koncovce pak proměnila druhý setbol na podání a vynutila si tak pokračování osmifinálové bitvy krajanek.

Rozhodl závěr třetího setu

O vítězce rozhodl závěr třetího setu. Vondroušová získala od stavu 3:3 tři gemy v řadě, dvakrát prolomila servis Bouzkové a dovolila jí během této pasáže jen dva fiftýny. Při následném podání své soupeřky zužitkovala Vondroušová hned první mečbol a mohla se začít radovat z premiérového postupu do čtvrtfinále Wimbledonu.

Petra Kvitová slaví postup do osmifinále Wimbledonu.
Hekání soupeřky? Moc jsem ho nevnímala, ale zakázala bych to, říká Kvitová

„Je to opravdu neskutečné. Utkání bylo extrémně náročné po všech stránkách, takže se mi ulevilo. Maruška hrála skvěle, nedala mi nic zadarmo, bylo to fakt maso,“ přiznala po utkání Vondroušová. „Každopádně kdyby mi někdo před turnajem řekl, že postoupím do čtvrtfinále, tak mu nejspíš odpovím, že se úplně zbláznil,“ dodala s úsměvem.

„Maky dnes byla dost konzistentní, stejně jako na každém jiném povrchu. Využívala svůj levácký forhend a hodně toho oběhala. První set mi hezky sedl. Hrála jsem svou hru, ale potom nechala Maky až moc hrát. Z 0:2 jsem se vrátila na 2:2, ale pak jsem si prohrála servis na 2:3. Tam byl možná ten klíč k zápasu. Od té chvíle hrála o dost líp a šla si pro to víc,“ řekla Bouzková, která hodnotila své účinkování v All England Clubu kladně.

„Upřímně jsem velice ráda. Byl to super turnaj a připadalo mi, že jsem se zase našla a užívala si svůj tenis. Nasbírala jsem tu moc zkušeností a měla jsem z toho radost,“ prozradila aktuální světová třiatřicítka, jež získá za osmifinálovou účast celkem 240 bodů do žebříčku WTA.

Petra Kvitová děkuje fanouškům.
Ostuda kolem Kvitové rozlítila experty. Podle Britů pochází z Československa

Vondroušová vyzrála na Bouzkovou už potřetí v řadě a v Londýně tak opět vylepšila své turnajové maximum. V premiérovém čtvrtfinále narazí rodačka ze Sokolova na nasazenou čtyřku Jessicu Pegulaovou ze Spojených států. Utkání je na programu v úterý odpoledne.