Markéta Vondroušová se dostala do elitní společnosti poprvé v kariéře a hned vyfasovala těžkou skupinu Chetumal s Polkou Igou Šwiatekovou, Američankou Cori Gauffovou a Tunisankou Uns Džábirovou.

Markéta Vondroušová vyhrála Wimbledon. Ilustrační snímek
Trapas na Turnaji mistryň. Hráčky musí trénovat na hotelu, stadion není hotový

„Mám pocit, že jsem tady nejmenší,“ řekla Vondroušová těsně před začátkem Turnaje mistryň. „Nemám tolik síly jako ostatní holky, někdy je to těžké. Ale vždycky jsem byla nejmenší, takže jsem musela hledat jiné cesty. Moje levoruká hra je pro ostatní holky nepříjemná. Jo, o to se snažím, abych byla otravná.“

Navrátilová hecuje

Světové šestce se příliš šancí na postup nedává, legendární Martina Navrátilová však vidí ve čtyřiadvacetileté Češce velký potenciál. „Markéta má pěknou celodvorcovou hru. Je dobrá na síti, mohla by to trochu víc mixovat. Doufám, že se nespokojí jen s tím, že se tam dostala,“ podpořila Vondroušovou osmnáctinásobná grandslamová šampionka, která na Turnaji mistryň ovládla osm singlových finále.

Ani sama Vondroušová nemá přehnaná očekávání. „Všechny zápasy jsou extrémně těžké,“ konstatovala. Přesto zůstává pozitivně naladěná. „Měla jsem trochu problémy s loktem. Teď už je to docela dobré, tak si to užívám. Nevím, jestli jsem plná sil, ale snažím se,“ pousmála se.

Španělská tenistka Garbiňe Muguruzaová po vítězství ve Wimbledonu před šesti lety
Návrat k tenisu? Kdepak. Bývalá světová jednička se živí jako instruktorka zumby

Snad jí tenhle přístup pomůže stejně jako ve Wimbledonu. Ani na londýnské trávě si od sebe nic neslibovala a jak to dopadlo.