„Cítím, že člověk musí zůstat ve své hlavě a soustředit se. Určitě je na mě větší tlak a lidé o mně více mluví. Ale těším se. Chci si zápasy hlavně užít a uvidíme, co se bude dít,“ uvedla Markéta Vondroušová v rozhovoru s novináři.

„Mám pocit, že všichni hrají velmi dobře. Mám na zádech malý terč, takže chci zůstat soustředěná, snažit se hrát svou hru a udržet nervy,“ doplnila.

Americký tenista John Isner
Nechytatelný servis i rekordní utkání. Isnera čeká na US Open domácí rozlučka

Čtyřiadvacetiletá tenistka triumfovala v červenci ve Wimbledonu jako první nenasazená hráčka v takzvané open éře. Od té doby se posunula ze 42. místa světového žebříčku na současné deváté. Před US Open se dostala do osmifinále turnaje v Montrealu a do čtvrtfinále v Cincinnati. Nejtěžší pro ni bylo vyrovnat se po žitovním úspěchu s tlakem.

„To bylo nejhorší. Po finále byla velká očekávání, bylo to těžké. Chtěl jsem vyhrát pár zápasů po sobě, jsem ráda, že se mi to povedlo. Odehrála jsem dobré turnaje, to bylo důležité,“ přiznala Vondroušová.

Markéta Vondroušová získala ve Wimbledonu svůj první grandslam:

Zdroj: Youtube

Po příjezdu do Flushing Meadows budila rodačka ze Sokolova pozornost. To si naopak užívá. „Dostávám se tu na větší kurty, takže to je hezká změna,“ podotkla s úsměvem. „Připravuju se tu na velkých dvorcích. Na tréninky chodí hodně lidí. Je pěkné vidět fanoušky, jak na vás volají, chtějí se fotit a tak dále. Někdy toho může být až moc, ale zatím je to dobré,“ řekla česká tenistka.

„Do města ale moc nechodím, tady to není zrovna pro každého,“ konstatovala. 

Je to jen tenis, nic víc

Vondroušová se vrátila na US Open po dvou letech, loňský ročník vynechala kvůli rekonvalescenci po operaci zápěstí. Jejím maximem v New Yorku je osmifinále z roku 2018. Teď dorazila jako nasazená devítka. Přestože s ní soupeřky již musí počítat, ona sama zůstala ohledně ambic opatrná.

„Nikdy nechci přemýšlet nad tím, že bych mohla znovu vyhrát. Takovéto myšlenky by mě dostaly pod příliš velký tlak. Naučila jsem se ho zvládat a říkat si, že je to jen tenisový zápas a nic jiného. Cítím, že mi to pomáhá, když jsem třeba v zápase dole nebo tak. Nevím, jestli je to dobré, nebo ne, ale pomáhá mi to,“ usmála se Vondroušová.

Australský rebel Nick Kyrgios si letos doslova podmanil tribuny wimbledonského areálu
Další trable známého bouřliváka? Kyrgios zmešká i US Open, čeká jej pád

Sympatická Češka konečně našla sponzora, který ji bude oblékat. Po ukončení spolupráce s Nike získala svůj první grandslam v neznačkovém outfitu. Po Wimbledonu Vondroušová podepsala víceletou smlouvu se značkou J.Lindeberg. V nové kolekci se poprvé představí právě v New Yorku.

„Jsem velmi nadšená ze spolupráce s J.Lindebergem, protože je to značka, která je v souladu s mými základními hodnotami a sdílíme vizi pro bourání nových konvencí v tenisovém světě. Jejich nová kolekce nabízí jedinečný crossover mezi špičkovou módou a sportovním výkonem s designem, který je trendy, stylový a sportovní. Nemůžu se dočkat, až představím jejich kolekci na kurtech US Open a těším se na úzkou spolupráci s návrháři J.Lindeberga na nadcházejících kolekcích,“ uzavřela Vondroušová.

Značka J.Lindeberg byla založena Johanem Lindebergem v létě 1996 ve Stockholmu a New Yorku současně. Zpočátku byla zaměřena na golfovou módu. První ambasador značky Jesper Parnevik proslavil růžové kalhoty, když v nich v roce 2000 vyhrál turnaj  PGA Tour.

Společnost se od té doby rozšířila do dalších sportů, včetně tenisu a lyžování.