"Znám Futures Tour, sám jsem tam dva roky hrál. Je tam mnoho lidí, kteří sportu nepodřizují všechno a nechovají se jako profesionálové," uvedl rakouský tenista Dominic Thiem pro deník Kronen Zeitung. Reagoval tak na to, že tenisové asociace chystaly fond solidarity pro hráčky a hráče, kterých se výrazně dotklo přerušení sezony způsobené pandemií koronaviru.

Za svá slova ale zrovna slova chvály nesklidil. Schytal to například od Australana Nicka Kyrgiose a nyní se ozvala i zástupkyně tenistů, kterých se neplánovaná pauza dotkla nejvíce. Alžířanka Ines Ibbúová, která se v žebříčku WTA nachází až v sedmé stovce.

Desetiminutové video 

Ta v reakci na slova třetího hráče světového žebříčku natočila takřka desetiminutové video, kde popisuje nejen svoji situaci. „V zemi, jako je ta moje, není jednoduché být sportovcem. Nemáme tu třeba ani jeden krytý kurt. Když týden prší, trénujeme bekhendy v tělocvičně," popsala s tím, že sní o dni, kdy bude moci koupit dárek svým rodičům.

Zdroj: Youtube

Pro tenisty z vrchních pater žebříčků je běžné, že za nimi stojí realizační tým. Jiní si o tom mohou nechat jen zdát. „Jaké to asi je, mít trenéra, který vám pomáhá na tour? Osobního kouče? Fyzioterapeuta? Mentálního kouče? Celý tým?“ zamyslela se Alžířanka.

„Máš po turnajích díry v botách jako já? Drahý Dominicu, na rozdíl od tebe, hodně lidí prožívá stejnou realitu jako já," vzkázala rakouskému hráči. „Nic od tebe nechceme, snad jenom trochu respektu k našemu obětování. Díky hráčům jako ty se pořád snažím naplnit své sny. Prosím, neznič to," žádá jednadvacetiletá tenistka.

Za svá slova sklidila obdivné reakce i od těch největších hvězd tenisového světa. Několikanásobná grandslamová šampionka označila Ibbúovou za svou hrdinku, respekt a podporu vyjádřil hráčce i Nick Kyrgios.