Na konci dubna byl Becker v Londýně odsouzen na dva a půl roku za maření insolvenčního řízení. Do věznice HMP Wandswort putoval rovnou ze soudní sítě. Žádného VIP zacházení se někdejší tenisová hvězda nedočkala.

Čtyřiapadesátiletý Němec se svěřil svým přátelům s tím, co ve vězení zažívá. Beckerovi vadí jídlo, jaké dostává. Uzené hovězí z konzervy mu prý zrovna nevonělo.

„Má těžké časy a nejhorší ze všeho je to jídlo. Nemůže uvěřit, jak je špatné a jak malé jsou porce. Jedním z jeho prvních jídel bylo uzené hovězí, což nebylo dobré. Ale bude si muset zvyknout,“ prozradil bulvárnímu deníku The Sun jeden z blízkých přátel šestinásobného grandslamového šampiona.

Mimochdem: Becker paradoxně sedí ve věznici v jihozápadním Londýně jen pár mil od wimbledonských kurtů, kde slavil tři tituly. Co by teď asi dal za jahody se šlehačkou, které se tradičně podávají v privátním All England Clubu.

Becker prý využívá týdenní příspěvek ve výši 10 liber (necelých 300 korun) na jídlo navíc, aby se aspoň dost najedl. Bývalá světová jednička si postěžovala i na hygienu. „Je šokován nedostatečnou hygienou. Věznice je přeplněná. Podmínky jsou mizerné, téměř nelidské. V celách je zima a není tam skoro žádné denní světlo.“

Becker, který si během šestnáctileté profesionální kariéry vydělal na odměnách 25 milionů dolarů a následně o všechny peníze přišel, má ale i jistá privilegia. Údajně je v cele sám, třebaže běžnou praxí je sdílet kobku s dalším vězněm. V té je zavřený od osmi hodin večer do sedmi do rána.

Přestože populární Němec stráví v base s největší pravděpodobností jen něco přes rok a zbytek trestu si odpyká na svobodě, budou to pro něj ty nejhorší dny v životě.