Dvaatřicetiletý Švýcar vstoupí v pondělí do US Open jako turnajová sedmička. "Bude to mít hrozně těžké. Teď nevidím jako schůdné, že by prošel všemi sedmi koly. Musel by porazit alespoň dva ze tří nejvýše nasazených kluků," uvažoval McEnroe, sám bývalý lídr žebříčku a vítěz sedmi grandslamů ve dvouhře včetně čtyř právě z New Yorku.

U tenisu je americký bouřlivák stále, pracuje jako televizní odborník pro ESPN. "Možná to ale bude pro něj právě naopak motivací. Pokud jich vyhrál sedmnáct, jasně že může přidat další. Andre Agassi se dostal do finále US Open v pětatřiceti, takže není důvod se domnívat, že by to nedokázal," přemítal McEnroe.

Federer podle něj už ale není tak rychlý, bystrý. "Možná jste si toho všimli, že je pomalejší. A taky rovnováha a pohyb už nejsou takové jako dřív," dal jako příklad. I proto mají teď lepší výsledky Novak Djokovič, Rafael Nadal či Andy Murray. "Jsou hladoví. Navíc se tlačí zezadu další. Jemu je dvaatřicet," připomněl Federerův věk. "Ale zase má cit pro hru, skvělé údery. A je tvrdohlavý a věří si, proto to dotáhl tak daleko," dodal čtyřiapadesátiletý McEnroe.