Mimo jiné díky finále v Praze se dvaadvacetiletá Muchová posunula na 73. místo světového žebříčku. Zatímco ještě v lednu se do hlavní soutěže Australian Open musela probíjet kvalifikací, tentokrát toho byla ušetřena. "Je to velká pomoc. Kvalifikací ani nemusím projít, protože v ní jsou hodně dobré hráčky. Mít teď tři zápasy v nohách na antuce, to by bylo pak těžké něco v hlavní soutěži uhrát," řekla českým novinářům.

Při debutu v Paříži už minimálně kolo uhrála. Podruhé si na grandslamu vyšlápla na hráčku z elitní světové dvacítky, loni na US Open překvapila výhrou nad nasazenou dvanáctkou Garbiňe Muguruzaovou ze Španělska. I tehdy otočila zápas po prohraném prvním setu. "Nad tím jsem tedy nepřemýšlela," poznamenala.

Od finále v Praze nehrála. Potřebovala se dát zdravotně dohromady, jinak by absolvovala turnaj v Norimberku. "Nějak mi to nevadilo. Dneska jsem se do toho v průběhu zápasu zase dostala," vykládala. Vyhrané zápasy jí dodávají sebevědomí. "V koncovkách si věřím. Každý zápas je jiný, ale teď se určitě na kurtu cítím dobře," svěřila se.

Uvědomuje si, že v současném ženském tenise je šance na překvapivý úspěch poměrně vysoká. "Určitě je šance uhrát dobrý výsledek. Jít dál. Je to otevřené. A já se cítím dobře. Záleží, jak budu hrát, každý den je jiný," uvažovala. Nepřiblížila ale, co by byl pro ni dobrý výsledek. "Nevím, už teď je to dobrý. Budu se snažit hrát kolo od kola," poznamenala.

Další překážkou pro ni bude osmadvacetiletá Rumunka Irina-Camelia Beguová. Zatím spolu nehrály.

Siniaková vybojovala první set, který rozhodl

Na rodačku z Hradce Králové Kateřinu Siniakovou čekala kvalifikantka Elena Rybakinová. Rozhodující byla úvodní sada, která trvala 52 minut. Česká hráčka ji nakonec získala v tie-breaku (7:5), což ji viditelně hodně uklidnilo. Druhý set už byl mnohem klidnější a Siniaková za půl hodiny svoji kazašskou soupeřku smetla poměrem 6:1.

Další kolo je naplánováno na 30. 5. a na 42. hráčku světa čeká třicítka. Siniaková změří síly s řeckou hráčkou Marií Sakkariovou.

Srdnatou bitvu s jasnou favoritkou svedla Marie Bouzková. Jednadvacetiletá hráčka dohrávala svůj duel s Biancou Vanessou Andreescuovou, neboť po dvou setech za stavu 1:1 organizátoři rozhodli o přerušení. Třetí set bohužel vyzněl lépe pro Kanaďanku, která zvítězila 6:4.