„Je to můj dosud nejlepší výsledek,“ řekla Muchová, když už trochu vstřebala zklamání z těsné porážky. „Mám motivaci se zlepšit a vrátit se zase o trochu silnější,“ dodala 24letá rodačka z Olomouce.
Silnější? Tak zní otázka dne: kam až se může Muchová se svým talentem a pracovitostí vyšvihnout?

Komplexní tenistka

„Vidím v ní budoucí grandslamovou vítězku,“ rozplýval se expert Eurosportu Mats Wilander a bývalá legenda.

Karolína Muchová
Konec v semifinále. Muchová si v Melbourne zajistila štědrou odměnu

Karolína Muchová - InfografikaZdroj: DeníkČeška vyřadila nejen světovou jedničku, ale i třeba Karolínu Plíškovou či Elise Mertensovou. „Porazila jsem dost dobrých hráček, zvládla jsem tu těžké zápasy,“ uznala Muchová, která fanoušky na první pohled zaujme až „federerovsky“ komplexní a pestrou hrou. Prakticky v každé situaci umí vytasit několik variant řešení.

„Skvěle chodí na síť, hraje agresivní tenis plný rotací. Je to komplexní tenistka na správné cestě,“ poznamenal Wilander. A ještě jedna vlastnost zaslouží vypíchnout: chladná hlava. Muchová dokáže na kurtu i v kritických okamžicích zachovat klid a zůstat soustředěná. To je vlastnost šampionek.

Pozor na zranění

Možné potíže? Hlavně zdraví. Muchová se už během juniorských let velmi často potýkala se zraněními, která ji pak opakovaně limitovala i při přechodu na profesionální okruh. Ostatně ani na Australian Open nebyla stoprocentně fit, což se spolu s únavou podepsalo na průběhu duelu s Bradyovou (prohrála 4:6, 6:3 a 4:6).

Karolína Muchová
Muchová naplnila slova legendy a útočí na životní triumf. Zbraň? Psycholog

„Nejdůležitější teď bude, aby doléčila zdravotní neduhy,“ řekl pro ČTK její trenér David Kotyza, který v minulosti pomohl Kvitové ke dvěma wimbledonským titulům. Od loňska vede právě Muchovou, byť v Melbourne ji kvůli onemocnění covidem mohl koučovat jen na dálku.

Jisté je, že grandslamové semifinále není v případě této dámy žádný strop…