Teď už ji – bohužel – může sundat. Tenisové US Open pro ni skončilo v osmifinále. „Z mé strany to byl dobrý turnaj. Hodnotím to pozitivně,“ poznamenala Muchová, poslední česká naděje tohoto grandslamu.

S betonem v New Yorku se rozloučila prohrou s Viktorií Azarenkovou, Běloruskou, jež má výbornou formu. Výsledek (7:5, 1:6 a 4:6) mluví za vše. „Těžký zápas, pro mě se špatným koncem,“ shrnula to 24letá rodačka z Olomouce.

Po dobrém začátku přišla smůla v podobě zranění. Při výměně na začátku druhé sady uklouzla a hned věděla, že má problém. Aby ne, natažený sval je mrcha. „Limitovalo mě to v pohybu, zhoršovalo se to,“ líčila.

Po (na její poměry) mizerném setu se nechala ošetřit. Dokonce si během pauzy vzala prášek proti bolesti, ale ani to nepomohlo. „Snažila jsem se hrát rychle, aby se moc neběhalo, ale ona mi to vracela zpátky. Jako by tam byla zeď,“ vyprávěla Muchová.

Dobrá zkušenost

Na druhou stranu, dobrá zkušenost. Když připočtete zápasovou praxi a pěknou odměnu za osmifinále (250 tisíc dolarů, to je více než 5,6 milionů korun), asi už také chápete, že Muchová nejede domů skleslá.

Navíc už brzy dostane šanci na další vítězství. Na řadu přichází antuková část sezony. „Jsem přihlášená do Říma, ale kdo ví, jak to bude. Teď hlavně doléčit zranění,“ zmínila Muchová.

Čas je – French Open začne 27. září.