„Nebylo to lehké rozhodnutí, ale moje zdraví musí být na prvním místě,“ řekla Muchová. „Mým cílem je návrat na kurt ve vrcholné formě a bez jakýchkoliv obav o zápěstí, což je zásadní nejen pro nadcházející sezonu, ale pro celou mou tenisovou kariéru,“ doplnila.

Muchová laboruje se zraněným zápěstím pravé ruky od zářijového US Open, kde postoupila do semifinále. Nestačila až na pozdější vítězku Američanku Cori Gauffovou. Kvůli zdravotním potížím pak v závěru roku vynechala Turnaj mistryň i start na finálovém turnaji Poháru Billie Jean Kingové.

Markéta Vondroušová stráví doma jen část Vánoc
Vondroušová o olympijské sezoně: V Paříži chci navázat na finále z Tokia

Přestože se po skončení sezony snažila potíže vyřešit, do startu prvního grandslamového turnaje sezony v Melbourne, kde se před dvěma lety dostala do semifinále, to nestihne. Nejprve se odhlásila z turnaje v Brisbane, nyní vzdala i účast na Australian Open.

Návrat? Možná v polovině února

„Je to frustrující, ale musím zůstat pozitivní, uzdravit se a připravit na další část sezony,“ doplnila na instagramu Muchová, podle níž se bolesti vrátily uprostřed tenisové přípravy. Nejdříve se proto plánuje vrátit v polovině února na turnaji v Dauhá.