Bylo to obrovské drama. Muchová s Plíškovou se o vítězství rvaly tři hodiny, rozhodla až poslední sada, kterou pro sebe Muchová ukořistila v poměru 13:11. Na předposledním grandslamu sezóny se tak dostala mezi nejlepší osmičku a velký skok ji čeká i na žebříčku WTA.

Nervydrásající duel nenechal klidným ani Jaromíra Jágra. "To byl tenis! Velká škoda, že mohla postoupit jen jedna Karolína," zalitoval na svém instagramovém účtu. "Ne hokej, ne fotbal, ale český ženský tenis je nejlepší na světě," neodpustil si rýpnutí do dvojice českých národních sportů a kromě Muchové gratuloval i Barboře Strýcové, která v osmifinále přehrála Belgičanku Mertensovou, a s předstihem doufal i ve výhru Petry Kvitové. Ta v tu chvíli své utkání proti Kontaové ještě hrála.

Pak už se ale opět věnoval Muchové. "Pane fotbalový trenéra Mucho, dejte si teď od fotbalu pauzu a buďte s dcerou," poradil otci tenistky Josefu Muchovi, někdejšímu fotbalistovi. "Myslím, že si jednou zakřičíte - má dcera je první na světě," prorokuje.