Murray prodloužil svoji neporazitelnost na 21 zápasů a udělal další krok k premiérovému zisku trofeje z prestižní závěrečné akce sezony ATP Tour. Večerní zápas skupiny Johna McEnroea mu mohl dát jistotu semifinále, jenže vítězně z něj vyšel Wawrinka: Chorvata Čiliče udolal za dvě hodiny dvakrát v tie-breaku.

Murray od Roland Garos prohrál jen tři zápasy, ovládl Wimbledon, olympijské hry v Riu, vyhrál turnaje v Pekingu, Šanghaji, Vídni a Paříži a skvělou sezonu završil posunem na post světové jedničky.

Na Turnaji mistrů se mu po Čiličovi podařilo udolat i Nišikoriho, byť po napínavé koncovce ztratil první set trvající hodinu a 26 minut. Další dvě sady už urval Murray pro sebe. "Bojoval, hrozně moc mě nechal běhat a donutil mě dostat ze sebe to nejlepší. Právě pro takovéhle velké zápasy tenis děláme. Jen doufám, že sezona bude o ty tři dny delší," řekl domácí tenista.

Wawrinka přehrál Čiliče už posedmé v řadě, dnes 7:6 a 7:6. Oba tie-breaky vyhrál 7:3. V první sadě přitom vítěz letošního US Open odvrátil setbol. V semifinále Turnaje mistrů Wawrinka nechyběl poslední tři ročníky, v pátek si o postup zahraje s Murraym a potřebuje vyhrát ve dvou setech.

Jistým semifinalistou už je ve druhé skupině srbský obhájce titulu Novak Djokovič, který se snaží před Murrayho vrátit do čela světového žebříčku.

Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 7,5 milionu dolarů):

Dvouhra:

Skupina Johna McEnroea:
A. Murray (1-Brit.) - Nišikori (5-Jap.) 6:7 (9:11), 6:4, 6:4, Wawrinka (3-Švýc.) - Čilič (7-Chorv.) 7:6 (7:3), 7:6 (7:3).

1. Murray 2 2 0 4:1 2
2. Nišikori 2 1 1 3:2 1
3. Wawrinka 2 1 1 2:2 1
4. Čilič 2 0 2 0:4 0

Čtyřhra:

Skupina Fleminga a McEnroea:
F. López, M. López (4-Šp.) - Herbert, Mahut (1-Fr.) 7:5, 5:7, 10:8, Kontinen, Peers (5-Fin./Austr.) - Klaasen, Ram (7-JAR/USA) 6:3, 6:4.

1. Kontinen, Peers 2 2 0 4:0 2
2. Klaasen, Ram 2 1 1 2:2 1
3. M. López, F. López 2 1 1 2:3 1
4. Herbert, Mahut 2 0 2 1:4 0