Jakmile koronavirus začal (na první pohled) mizet, on přišel s plánem na sérii exhibičních turnajů Adria Tour.

S hvězdami na dvorcích a diváky na tribunách. Už první podnik v Bělehradu mnohé šokoval roušky nikde, rozestupy nikde… „Děláme to, co nám úřady dovolily,“ pronesl tehdy Djokovič.

Pak se s přáteli a soupeři přesunul do Zadaru. A tady se všechno zkomplikovalo. Až strašidelně moc.

Bulharský tenista Grigor Dimitrov.
Koronavirus dorazil na tenisové kurty. Pozitivní je hráč světové dvacítky

Grigor Dimitrov, vítěz osmi turnajů a někdejší světová trojka, se během zápasu trápil. Tak moc mu bylo zle, že odjel domů do Monaka, a tam absolvoval testy na koronavirus. Není těžké uhádnout, že výsledky u bulharské hvězdy byly pozitivní. Následovala omluva.

„Je mi líto, pokud jsem někomu způsobil újmu,“ vzkázal 29letý tenista. V tu chvíli všichni zpozorněli. Div, že se nerozezněly zvony zadarské katedrály.

Pořadatelé nahnali sami sebe, tenisty i rozhodčí na testy. Zasedla krizová rada. Její šéf Šime Vickovič poté prozradil, že od nedělního večera do pondělního rána provedli lékaři 1O23 odběrů. Výsledek? Další nakažení!

Ohnisko koronaviru

Zadar, město na severu Dalmácie, je najednou ohniskem koronaviru. Tisícovky fanoušků mají strach. A starosta se ocitl v karanténě. „Covidový“ je i Borna Čorič, přední chorvatský tenista. Stejnou diagnózu si vyslechli dva kondiční trenéři (jeden od Dimitrova, druhý od Djokoviče).

Překvapení? Kdepak na přílišnou opatrnost si nikdo nehrál. Kromě nejrůznějších akcí pro fanoušky dokonce tenisté vyrazili na pařbu!

Tenisový turnaj v Bělehradě sledovaly zaplněné tribuny
Srbsko šokovalo tenisový svět. Život jde dál, vzkázal kritikům Djokovič

Záběry z večírku se teď vracejí jako bumerang. Účastníci turnaje to schytávají ze všech stran. „Takhle to dopadá, když nerespektujete pravidla,“ ulevil si australský tenista Nick Kyrgios. Francouzka Alizé Cornetová zase poznamenala: „Cítila jsem, že je něco špatně…“

Podobně hovořil někdejší vynikající hráč Andy Roddick a americká legenda ze 70. let Chris Evertová.

Téma rezonuje i na sítích. Fanoušci teď začínají řešit, zda virus nepřenášel Djokovič. „Cítí se dobře, nemá příznaky,“ odmítli to zástupci srbského bohatýra.

Jenže byl opravdu na testech? Britský tisk tvrdí, že ano v Zadaru. Chorvati to odmítli, prý hned jel domů…

Potíž v Srbsku. Nakažení jsou i fotbalisté
Fotbalová sezona v Srbsku je u konce. Crvena zvezda se raduje z třetího titulu v řadě, avšak oslavy v Bělehradu teď kalí zprávy o koronaviru.

Hned pět hráčů totiž mělo pozitivní test na covid-19. Do zápasu proti mužstvu Proleter Novi Sad (2:1) někteří nezasáhli (nebylo jim dobře), ale Branko Jovičič hrál. A teď zbývá otázka: Co dál?

Pro úplnost: srbské úřady byly první, jež zrušily restrikce a sportovním klubům povolily návrat fanoušků na tribuny. Poslední zápas v Bělehradu sledovalo 18 tisíc diváků.