I letos se nabízí jediná otázka: Může někdo světovou jedničku porazit?

Deset titulů na grandslamovém Roland Garros má na svém kontě španělský velikán. Pokud se nezraní, bude opět patřit k jasným favoritům. Pole vyzyvatelů je totiž prořídlé a nestálé. Antukovou část sezony vynechá opět Roger Federer a návrat po zranění nechce uspěchat ani Andy Murray.

„Roger říkal, že se mi bude chtít postavit, takže jsem předpokládal, že se ukáže na French Open. O pár dní později prohlásil, že bude hrát až na trávě. Trochu si protiřečí,“ utahoval si ze svého rivala s úsměvem Nadal.

Antukové vrcholy
Monte Carlo probíhá

Madrid od 6. 5.

Řím od 13. 5.

French Open od 27. 5.

Do řady hlavních kandidátů na sesazení Španěla z antukového trůnu by se rád vrátil Novak Djokovič. V současnosti 13. hráč světa stihl letos pouze osm zápasů. Více o něm bylo slyšet v souvislosti s jeho zdravotními problémy a výměnou trenérů.

„Za poslední rok jsem si prožil těžké časy, se zraněním a vším, co se přihodilo. Chybí mi zápasy a trocha sebedůvěry,“ řekl Djokovič po vítězném prvním kole na turnaji v Monte Carlu.

Hlavní vyzyvatelé

Mimo hru je stále vítěz Roland Garros z roku 2015 Stan Wawrinka, chybí taktéž Jo-Wilfried Tsonga. Na antuce se nedá příliš čekat od Grigora Dimitrova, formu zatím hledá Alexander Zverev. Hlavními Nadalovými rivaly by tak mohli být Marin Čilič, Juan Martin del Potro či Dominic Thiem.

Světová jednička jde do antukové části sezony motivována. Na Australian Open skrečoval Španěl ve čtvrtfinále a vrátil se až předminulý týden v Davis Cupu, kde „smázl“ Kohlschreibera a Zvereva. „Už se nemůžu dočkat turnajů. V podstatě pro mě rok 2018 teprve začíná,“ hlásal Nadal.

Smečka soupeřů bude mít s „Rafou“ opět těžké pořízení.