Už program před Australian Open napovídal, že Rafael Nadal není v ideální formě. Po delší pauze zaviněné zraněním vstoupil do nové sezony porážkami s Britem Cameronem Norriem a Australanem Alexem de Minaurem.

Aktuálně druhý hráč mužského žebříčku ATP před úvodním grandslamem sezony říkal, že potřebuje k lepším výkonům získat odpovídající zápasové vytížení. Už v 1. kole Australian Open se přitom pořádně nadřel – Jacka Drapera z Velké Británie porazil 7:5, 2:6, 6:4 a 6:1. Ve druhém kole už přišel definitivní konec.

Petra Kvitová
Smutná kletba pokračuje. Kvitová nestačila na Kalininovou a v Melbourne končí

Američan Mackenzie McDonald přehrál viditelně limitovaného Nadala 6:4, 6:4 a 7:5. „O ukončení zápasu jsem přemýšlel prakticky od začátku. Ale neřekl jsem to nikomu. Nakonec je rozhodnutí stejně na mně, tak jsem se snažil hrát dál a moc si to zranění nezhoršit,“ přiznal šestatřicetiletý Španěl, který bojoval s bolestivým poraněním kyčle.

Opotřebované tělo 

Pro Nadala jsou dlouhodobě turnaje na tvrdém povrchu nepříjemnou záležitostí. Oproti těm antukovým jsou o dost více devastující pro jeho tělo – v minulosti to odnášela především kolena, kotníky a zmiňovaná kyčel, kvůli kterým španělská sportovní ikona vynechávala řadu turnajů.

„Tohle mě opravdu tvrdě zasáhlo. Lhal bych, kdybych tvrdil něco jiného. Doufám, že kvůli zranění nebudu moc dlouho mimo hru. Protože pak bych zase musel projít celým procesem rekonvalescence a další práce. V kariéře jsem to zažil bohužel až moc často. Pořád věřím, že se dokážu vrátit, ale nebude to snadné,“ řekl smutný Nadal.

Vítěz rekordních 22 grandslamů má v kariéře smůlu na četná zranění. „Myslím, že jsem se s tím docela dobře srovnal, ale posledních sedm měsíců bylo opravdu náročných,“ připustil Španěl.