Domácí výběr vedený kapitánem Petrem Pálou poslala do vedení ve formě hrající Plíšková poté, co přehrála po sebevědomém výkonu levačku Mihaelu Buzarnescuovou 6:1, 6:4. Ve druhém zápase nestačila Kateřina Siniaková na Halepovou, které podlehla 4:6, 0:6. Zápas pokračuje v neděli od 13 hodin očekávaným soubojem Plíškové s Halepovou.

Plíšková odvrátila s Buzarnescuovou v prvním desetiminutovém gemu dva brejkboly, získala ho pro sebe a od té doby dominovala. „Byla jsem i trošku nervózní, přece jen Fed Cup je něco jiného, navíc poslední kolo jsem nehrála. Začátek byl tuhý. Po tom získaném prvním gemu jsem se uklidnila a postupně stále více využívala podporu z tribun,“ řekla Karolína Plíšková.

Semifinalistka Australian Open odehrála výborný zápas. „Tlak je vždycky, jsem na něj už tak nějak zvyklá. Ve Fed Cupu se ale ještě zdvojnásobuje, doma jsem v něm navíc nehrála rok, možná i víc. Každý čeká, že vyhraju. Jsem ráda, že se mi to povedlo,“ usmívala se Karolína Plíšková, která očekává s Halepovovou náročnou bitvu, zároveň však cítí šanci.

„Nemám zase tolik variant, ze kterých bych mohla vybírat. Co jsem ji porazila dvakrát, tak přes výměny. Ne žádný zběsilý tenis, střílení nebo zabíjení prvních míčů. Riziko musí být úměrné chybám i winnerům. Ve výměnách to s ní bude těžké, ale ne nemožné. V Austrálii nehrála senzačně, zkusím toho využít. Věřím, že nějaká šance bude," dodala Karolína Plíšková.

Siniaková byla po zápase s Halepovou velice zklamaná. „Šla jsem do toho s tím, že můžu vyhrát, proto jsem hrozně naštvaná, že ten druhý set skončil 0:6. Měla jsem v něm dobře rozehrané výměny, ty jsem ale nedokázala dokončit, takže se hrály dlouhé gemy a v nich vždy byly poslední míče na její straně. Dělala jsem jednoduché chyby,“ litovala Kateřina Siniaková.

„Favoritky své zápasy vyhrály. U Káji byl důležitý hned první gem, kdy udržela podání, a pak už byla lepší,“ řekl Petr Pála, který hodnotil i výkon Siniakové. „Vyhrát jakýkoli míč proti Simoně bylo těžké. Bylo tam více šancí v prvním setu, kdy si to nechala Káťa trochu utéct. Když zahrála dobrou výměnu, následně zkazila lehký míč. V tom byl problém,“ uzavřel Petr Pála.

1. kolo Fed Cupu v Ostravě:
ČR - Rumunsko 1:1 po prvním dnu
Karolína Plíšková - Buzarnescuová 6:1, 6:4
Siniaková – Halepová 4:6, 0:6