Lehečka se na závěrečný turnaj sezony kvalifikoval jako první český tenista v historii. Proti Nakashimovi nastoupil v Allianz Cloud Areně podruhé a stejně jako v základní skupině s jednadvacetiletým Američanem neuhrál ani set.

Do finále přitom vstoupil velice dobře a v prvním setu vedl už 3:1. Nakashima ale stav utkání srovnal a díky osmi bodům za sebou se v tie-breaku ujal vedení 5:0. Lehečka se nevzdal, snížil na 5:6, odvrátil dva setboly, ale třetí nabídnutý už soupeř využil.

Dánský talent Holger Rune slaví vítězství na halovém turnaji v Paříži, kde ve finále přemohl slavného Srba Novaka Djokoviče.
Spratek, nebo mladý génius? Neoblíbený talent Rune míří mezi tenisovou smetánku

Také druhá sada byla vyrovnaná a o jejím osudu musel opět rozhodnout až závěrečný tie-break. V něm si Lehečka vypracoval za stavu 6:4 dva setboly, ale ani jeden proměnit nedokázal. Nakashima čtyřmi body za sebou sadu získal pro sebe. A s ní i pohodlné vedení 2:0 na sety.

Třetí sadu rozhodla Lehečkova ztráta podání za stavu 2:3. Nakashima triumfem na Turnaji mistrů hráčů do 21 let navázal na Španěla Carlose Alcaraze, Itala Jannika Sinnera, Řeka Stefanose Tsitsipase a Korejce Čong Hjona.

Zápis do historie českého tenisu

Krásný konec sezony si však může užívat také český talent, účast ve finále tohoto turnaje se navždy zapíše do dějin domácího tenisu. „Kvalifikovat se na Turnaj mistrů bylo mým cílem pro tuto sezonu. Kdyby mi někdo před týdnem řekl, že tady budu ve finále, nevěřil bych tomu,“ prohlásil po utkání mladoboleslavský rodák.

Španělský tenista Carlos Alcaraz s trofejí pro vítěze turnaje v Miami.
Tenisový svět vítá budoucí hvězdy: Nový Nadal, úspěšný synátor či objev z Dánska

„Chtěl bych také poděkovat svému týmu a rodině za neutichající podporu. Máte velkou zásluhu na tom, kam jsem se letos probojoval,“ dodal a vyslal úsměvné pohledy směrem do trenérského sektoru.