V Sydney se probila až do finále a bez zaškobrtnutí vstoupila i do prvního grandslamu sezony. „Jsem opravdu šťastná, že hraju dobře,“ neskrývala nadšení světová čtyřka.

Šestadvacetiletá kometa loňské sezony září dál. Na úvod Australian Open ji los postavil do cesty nebezpečnou Němku Andreu Petkovicovou, někdejší hráčku top ten a vítězku sedmi turnajů na okruhu WTA. Krejčíková to ale zvládla bravurně. Zkušenější soupeřce povolila jen dva gamy, uštědřila jí kanára a vyhrála jasně 6:2 a 6:0. „Je dobré být zpět,“ radovala se Krejčíková.

Rodačka z Ivančic u Brna sice v úvodu ztratila servis, ale pak už jela jako stroj. Uhrála devět her v řadě a do statistik zapsala 28 vítězných úderů. „Jsem ráda, že se mi první kolo podařilo odehrát tak dobře.“

V nové Kia Aréně v Melbourne Parku se zdržela jen něco málo přes hodinu. „Líbilo se mi tam, mám ráda velké arény. Jsem ráda, že mě tam pořadatelé dali,“ svěřila se Krejčíková.

Novak Djokovič.
Rekordní titul pro Djokoviče? Bez očkování před ním budou padat závory

Česká jednička zvládla i náročný přesun ze Sydney, kde ještě v sobotu bojovala o titul v třísetové bitvě s Paulou Badosaovou ze Španělska. Hned po prohraném finále se přesunula do Melbourne, přičemž na odpočinek měla jen jeden den.

„Zvládám to dobře. Jsem dobře připravená a všechno je, jak má být. Jsem ráda, že se mi v Sydney dařilo, pomůže mi to v Melbourne. Už se těším na další zápasy,“ řekla odhodlaně Krejčíková.

V dalším kole ji čeká papírově slabá soupeřka Wang Si-jü z Číny. Aktuálně 137. hráčka světa se dostala do hlavní soutěže na divokou kartu. Krejčíková v Austrálii nikdy nepřešla přes druhé kolo. Letos je však považována za jednu z favoritek na titul.

Pokud by se dostala až do finále, mohla by se stát světovou královnou. Záležet ale bude i na výsledcích současné jedničky Australanky Ashleigh Bartyové a Bělorusky Aryny Sabalenkové.

Rafael Nadal.
Nadal se opřel do Djokoviče: Kauza mě unavuje, nikdo není důležitější než turnaj

Mimochodem, právě Sabalenková a Krejčíková mají šanci být zároveň jedničkou dvouhry i čtyřhry, což naposledy dokázala Švýcarka Martina Hingisová před 22 lety.

„Mám ráda výzvy,“ netajila trojnásobná šampionka Australian Open v mixu, která se však k žádným metám neupíná a tlak si nepřipouští. „Soustředím se jen na to, abych vyhrávala co nejvíc zápasů, tenis si užívala, a hlavně byla zdravá,“ pronesla Krejčíková, která loni dokázala vyhrát Roland Garros v singlu i v deblu.