V Plzni se na dvorcích TK Slavie Plzeň hraje s dotací 25 tisíc dolarů a Vaidišová se dostala přímo do hlavní soutěže. Jedničkou by měla být Andrea Hlaváčková a dvojkou Barbora Krejčíková, kterou trénuje wimbledonská vítězka Jana Novotná.

Pražský turnaj nazvaný Advantage Cars Prague Open spojuje na Štvanici akci ITF žen a challenger ATP mužů. V případě tenistek má dotaci 75.000 dolarů a Vaidišová dostala od organizátorů divokou kartu.

"Těším se, protože doma hraju vždycky ráda, mám tady rodinu a kamarády. Na druhou stranu je to trošku svazující, protože se člověk chce ukázat," řekla už dříve serveru časopisu Tennis Arena.

Na Štvanici hrála Vaidišová naposledy v roce 2009 tehdejší turnaj WTA. Tenkrát byla hvězdou, ale už začínala její první část kariéry pohasínat a po špatném výkonu vypadla hned v 1. kole.

"Upřímně: trošku jsem účast zvažovala. Víme, jak to na Štvanici dopadlo naposledy, ale doufám, že to zvládnu," řekla Vaidišová.

V Praze jsou přihlášeny také fedcupové reprezentantky Denisa Allertová a Klára Koukalová. Mužský challenger má dotaci 42.500 eur a z českých hráčů se do hlavní soutěže, v které je sedm zástupců Top 100, dostal jen Adam Pavlásek.

Šestadvacetiletá Vaidišová se k tenisu vrátila loni na podzim a startovala na devíti akcích nižší kategorie ITF a pak se dvakrát představila v hlavní soutěži na WTA Tour - v březnu v mexickém Monterrey a v Miami; jednou neuspěla v kvalifikaci.

Během let 2004 až 2008 vyhrála Vaidišová šest turnajů WTA a zahrála si semifinále grandslamových Roland Garros a Australian Open a čtvrtfinále Wimbledonu. Kariéru přerušila před pěti lety kvůli zdravotním potížím a ztrátě motivace.