Návštěvu nejlepšího českého tenisty a svého času i tenisové jedničky na světě organizuje šéf tenisového svazu Miroslav Černošek. „Přes rok se společně domlouváme na návštěvě slavného Ostraváka ve svém rodišti. Nyní to konečně klapne,“ těší zastupitele Miroslava Svozila, který se organizace za město zhostil.

Tomáš Berdych
Berdych nastoupí na prostějovském challengeru. Dorazí i legendární Lendl

Loni na podzim se bez Lendlovy přítomnosti obešlo slavnostní odhalení pamětní desky na domě v Bachmačské ulici číslo 18 v Moravské Ostravě, kde pozdější slavný tenista vyrůstal. První Lendlovy kroky v rámci oficiálního programu v Ostravě však povedou na Matiční gymnázium v centru města.

Druhá pamětní deska

„Je to náš slavný absolvent, jenž k nám přijede zasadit pamětní strom Ivana Lendla na nově zrekonstruovaném školním nádvoří, které je přetvářeno v relaxační a oddychovou zónu pro naše žáky,“ řekl Deníku ředitel Matičního gymnázia Ladislav Vasevič s tím, že půjde o japonskou sakuru, v jejíž blízkosti bude umístěna další pamětní deska Ivana Lendla v Ostravě.

Zdroj: Youtube

V rámci krátkého programu, který je z časových důvodů pro Ivana Lendla na jeho někdejší škole připraven, vystoupí někteří žáci se sportovně-kulturním programem a bude prostor na prezentaci dalších aktivit studentů. „Na prohlídku školy asi čas nezbude, chystáme však pro pana Lendla malé překvapení v podobě setkání s jeho někdejším třídním profesorem, který už je v letech, tak to snad vyjde,“ věří ředitel Vasevič. Přítomni slavnostní chvíli ve školní aule budou také žáci z vybraných ročníků.

Karolína Muchová si v Paříži zahraje své první grandslamové finále v kariéře
Jako ženský Djokovič. Před Muchovou se klaní tenisový svět, smekají i legendy

Ivan Lendl je jedním z nejslavnějších ostravských rodáků, který v 80. (a 90.) letech celkem 270 týdnů v řadě kraloval světovému tenisu, jako světová jednička se po Djokovičovi, Samprasovi a Federerovi vyhříval na čele žebříčku nejdéle v historii. Na okruhu ATP vyhrál 1071 utkání (3. místo v historii).