Na jedné straně domácí Australané. V roli lídra se objeví světová patnáctka Nick Kyrgios, do deblu může nastoupit čerstvý šampion Australian Open John Peers, na lavičce v roli trenéra bude koučovat své svěřence bývalý nejlepší tenista světa Lleyton Hewitt.

Čtěte také: Šátral je blízko velké premiéře. Kapitán šetří Štěpánka na debl

Na straně druhé český tým, který bude postrádat Tomáše Berdycha, Adama Pavláska i Lukáše Rosola. Do Melbourne naopak přivezl dva nováčky Jana Šátrala a Zdeňka Koláře. Do čtyřhry kapitán Jaroslav Navrátil plánuje nasadit ostříleného Radka Štěpánka.

Mohou čeští bojovníci uspět i se „záložním" týmem?

„Mírným favoritem je jednoznačně Austrálie," citoval Navrátila Radiožurnál. „ V Davis Cupu ale nehraje roli žebříček, jak už se v minulosti několikrát potvrdilo. Rozhodně nejsme předem poraženi, chceme překvapit," je optimistou český kapitán.

Příprava na další ročníky

Souhlasí s ním i zdaleka nejzkušenější člen týmu Štěpánek. „Bude to oříšek, ale určitě uděláme všechno, abychom ho rozlouskli," uvedl osmatřicetiletý matador, který by měl být vedle psychické opory v šatně i vůdčí osobností v sobotní (možná klíčové) čtyřhře. Nastoupit by měl pravděpodobně s Veselým.

Navrátil se v posledních letech smířil s faktem, že zlaté éra kolem Berdycha a Štěpánka (v roce 2012 a 2013 vybojovali pro Česko titul) u konce.

Za tragédii to ovšem nebere, spíše za přirozený vývoj. „Mladší kluci se stejně do budoucna musí do týmu zabudovat. A nejlépe co nejrychleji," uvedl Navrátil.

Absence zkušeného Berdych a Rosola ale nováčkům může paradoxně pomoci. V čem? „Sice se s nimi znám, ale tohle mi ulehčí situaci," podotkl Šátral, který se v mladém týmu cítí pohodlněji. „Věřím, že mi taková zkušenost pomůže i do budoucna," dodal 157. hráč světa, který nominaci považuje za další mezník v jeho vzrůstající kariéře.

Stane se v pátek šťastným debutantem?

Nepřehlédněte: Kolář před Davis Cupem: Když nastoupím, na kurtu vypustím duši!

Předpokládaný los:Pátek: Nick Kyrgios – Jan Šátral, Jordan Thompson – Jiří Veselý
Sobota: John Peer, Sam Groth – Radek Štěpánek, Jiří Veselý
Něděle: Nick Kyrgios - Jiří Veselý, Jordan Thompson - Jan Šátral