"Vždycky vkládám do Češek velké naděje," řekla Navrátilová na webu WTA Tour, na kterém hovořila o šancích jednotlivých účastnic spolu s bývalou rivalkou Američankou Chris Evertovou, královnou premiérového ročníku Masters z roku 1972.

Ve čtyřhře už Krejčíková Turnaj mistryň hrála a nyní ji čeká poprvé dvouhra. "Není to pro ni díky deblu úplně nové a v obou soutěžích patří mezi nejlepší. To už jsme ve finále WTA dlouho neměly," řekla Navrátilová. Naposledy obě soutěže na Masters hrála Karolína Plíšková v roce 2016. Vyhrát dvouhru i čtyřhru dokázaly na jednom Turnaji mistryň je tři hráčky - šestkrát Navrátilová a jednou bývalá trenérka Krejčíkové zesnulá Jana Novotná a Martina Hingisová.

Česká tenistka Karolína Plíšková.
Tenkrát v Mexiku. Plíškovou a Krejčíkovou čeká pistolnický duel s vůní tequily

Pětadvacetiletá Krejčíková je kometou sezony. Rok začínala na 65. místě světa a nyní je i díky titulům ve Štrasburku, na grandslamovém Roland Garros a v Praze už třetí. Navrátilová řekla, že byla překvapená, že se Krejčíkové ve dvouhře nedařilo už dříve. "Když jste světovou deblovou jedničkou, musíte být opravdu dobrá, to není náhoda. Ale teď jsem překvapená ještě víc, jak si vede skvěle," přiznala bývalá světová jednička. "Je to úžasný příběh. Je excelentní celodvorcovou hráčkou a výtečnou deblistkou," dodala Evertová.

Barbora Krejčíková v Billie Jean King Cupu.
Slečna pod tlakem. Jsem zklamaná, nepomohla jsem týmu, klopila oči Krejčíková

Navrátilové se líbí chování Krejčíkové na kurtu. "Je klidná, soustředěná a hraje elegantně. Není jen průměrnou hráčkou od základní čáry, umí se adaptovat na každý povrch," řekla vítězka 167 turnajů ve dvouhře. Jen jednu věc by ještě u Krejčíkové ráda viděla. "Přála bych si, aby byla o něco agresivnější. To je pro ni další krok, aby chodila více k síti."

Karolíně Plíškové nemusí podle Navrátilové vyhovovat vysokohorské podmínky v mexickém městě. "Podmínky pro ni mohou být nepříjemné a ani s pomalejšími kurty se nekamarádí. Přesto má šanci, je zkušená a může dodat sezoně punc," řekla rekordmanka Turnaje mistryň s osmi tituly.

Turecká tenistka Cagla Büyükakcayová (na snímku s Petrou Kvitovou) bojuje za očištění svého jména.
Turecká tenistka bojuje za očištění svého jména. Nikdy bych nedopovala, brání se

Evertová uvedla, že je Plíšková spolehlivou hráčkou. "Je schopná vyhrát všude. Je nejlepší hráčkou, která nevyhrála grandslam, za posledních deset let," řekla Američanka.