Djokovič je známým odpůrcem očkování. Díky němu neuspěl s vyjímkou na Australian Open, kde musel být v detenčním zařízení. Poté mu byla odebrána víza a musel opustit Austrálii a nemohl se tak zúčastnit úvodního grandslamu sezony.

Rafael Nadal s trofejí pro vítěze Australian Open 2022.
Plachý zabiják Rafa. Je Nadal nejlepším tenistou všech dob? Předstihl své rivaly

Ten vyhrál po strhující finálové bitvě Španěl Rafael Nadal po velkém obratu. Rodák z Manacoru ve finále proti Rusovi Daniilovi Medveděvovi otočil nepříznivý stavu 0:2 na sety a po více než pěti hodinách zvítězil 2:6, 6:7, 6:4, 6:4 a 7:5.

Zdroj: Youtube

Pětatřicetiletý Španěl tak vyhrál rekordní jedenadvacátý grandslamový titul, čímž se v historické tabulce osamostatnil na prvním místě před Novakem Djokovičem a Rogerem Federerem.

Setkání s prezidentem

A právě tento milník má být podle Daniela Müksche momentem, který Djokoviče láme ve svém přesvědčení se neočkovat. Pořadatelé French Open totiž už dopředu avizovali, že účast na druhém grandslamu ročníku budou mít jen očkovaní hráči. "Co jsem slyšel z jeho okolí, tak se nechá očkovat. Nejspíš k tomu přispělo i finále v Melbourne. Nadalova jednadvacítka ho k tomu bezpochyby pobídla," prohlásil Müksch.

Djokovič se ve čtvrtek sešel se srbským prezidentem Aleksandarem Vučičem, který se světové jedničky po vyhoštění hořečnatě zastával. "Chtěl jsem se s vámi setkat, protože jako srbský občan cítím velkou potřebu poděkovat vám za podporu, kterou jste mi coby prezident Srbska společně se všemi státními institucemi poskytoval během těch nešťastných událostí v Austrálii," vyjádřil se Djokovič k celé situaci.

Španělský tenista Rafael Nadal  ve finále Australian Open.
Fenomenální obrat. Nadal získal v pětisetové bitvě rekordní grandslamový titul

K potenciálnímu očkování se ale zatím nijak nevyjádřil.