Plíšková ztratila první sadu 0:6 a ve druhé prohrávala už 2:4. Čtyřmi gamy v řadě ale získala set a tím záchranila zápas. "Už jsem si myslela, když mě ve druhém setu brejkla, že je konec, ale jsem na sebe pyšná, že jsem bojovala a nedala jí nic zadarmo. Na konci jsem si výhru zasloužila," řekla Plíšková na kurtu.

Česká tenistka Kateřina Siniaková.
Česká jízda. Krejčíková se Siniakovou mají na Turnaji mistryň jisté semifinále

I v rozhodujícím setu byla dlouho blíže výhře Krejčíková. Brejkbol ve čtvrté i další dva v deváté hře ale Plíšková odvrátila a když zvýšila na 5:4, tak si v předklonu zakřičela "Pojď!" Při podání Krejčíkové si vypracovala tři mečboly, při třetím uspěla.

Krejčíková pokračuje v Mexiku v deblu

Plíšková hraje Masters popáté v kariéře a do semifinále mohla postoupit počtvrté. Finále si ale zatím nezahrála a její čekání se opět protáhlo. Poslední českou vítězkou turnaje je Petra Kvitová z roku 2011.

"Mám čisté svědomí, že jsem pro postup udělala všechno. Vím, že kolikrát stačilo jedno vítězství, takže když nestačí dvě, tak bohužel, silná skupina. I takové jsou osudy," zhodnotila Plíšková své mexické vystoupení. 

Pro Krejčíkovou premiérová účast ve dvouhře na Masters skončila. Ve skupině Teotihuacán v Guadalajaře nevyhrála ani jeden ze tří zápasů. V Mexiku ale ještě pokračuje ve čtyřhře, v které už mají s Kateřinou Siniakovou jistý postup mezi čtyři nejlepší páry deblové soutěže.