Světová trojka Plíšková se proti Brazilce Beatriz Haddadové Maiaové trápila. Ve větrných podmínkách se nemohla spolehnout na svoji největší zbraň - servis. O podání přišla v utkání s náhradnicí z kvalifikace celkem osmkrát.

Ve druhé sadě si hráčky neudržely servis osmkrát v řadě. Za stavu 3:5 nenechala Plíšková soupeřku duel dopodávat. Při svém servisu měla šanci posunout sadu do tie-breaku, ale při druhém mečbolu Brazilky trefila špatně bekhend a prohrála za dvě hodiny a čtyři minuty 3:6 a 5:7.

Do osmifinále naopak prošla Krejčíková, která porazila domácí Amandu Anisimovovou 6:2, 6:3. Vítězka Roland Garros měla v obou setech výborné začátky a vždy vedla rychle 4:0. První set dohrála Češka bez problémů, ve druhém sice ztratila jednou servis a nechala Američanku snížit na 4:3, ale pak duel po sedmdesáti minutách dokončila.

Zdroj: Youtube

"Bylo to hodně náročné. Nepříjemně foukalo a musely jsme na zápas dlouho čekat," řekla Krejčíková na webu WTA. "A taky bylo chladno. Snažila jsem se hrát svoji hru a nedělat moc chyb," dodala česká tenistka, která chybovala patnáctkrát, zatímco Anisimovová devětadvacetkrát.

Olympijská vítězka ve čtyřhře Krejčíková hraje v Indian Wells poprvé hlavní soutěž dvouhry a postupem do osmifinále by si měla znovu vylepšit žebříčkové maximum; posunout by se měla na čtvrté místo pořadí WTA. V případě titulu má šanci být světovou trojkou.

V osmifinále se utká s Paulou Badosaovou ze Španělska. S 27. hráčkou žebříčku WTA se utkala jednou, letos v Madridu prohrála ve dvou setech. "Paula je jednou z mých oblíbených hráček, bude to dobrý zápas," řekla Krejčíková a Španělka uvedla: "Jsme kamarádky, často spolu trénujeme. Bára má neuvěřitelný rok. Bude to velmi těžké."