Svitolinová dosud v kariéře vydělala tenisem 2,8 milionu dolarů (přibližně 64 milionů korun). Nyní svůj bank téměř zdvojnásobila. Turnajem mistryň prošla bez porážky a za největší triumf kariéry získala 2,36 milionu dolarů. Na grandslamech se přitom zatím dostala nejdále do čtvrtfinále, a to pouze dvakrát.

Finále zahájila Ukrajinka hůře, v první setu vládla Stephensová, která také turnajem procházela bez klopýtnutí. Svitolinová se ale prezentovala svou tradiční zarputilostí, ve druhé sadě skóre otočila a ve třetí šla rychle do vedení 3:0. Američanka ještě jednou získala brejk, jenže pak už neměla na rozjetou soupeřku protizbraň.

Kateřina Siniaková (vlevo) a Barbora Krejčíková na ceremoniálu před startem Turnaje mistryň v Singapuru.
Krejčíková se Siniakovou triumf na Turnaji mistryň v Singapuru nezískaly

Plíšková vypadla v semifinále

Na Turnaji mistryň startovaly i dvě Češky, vzájemný zápas v základní skupině zvládla lépe Karolína Plíšková. Petra Kvitová prohrála všechny tři své zápasy a nenavázala na svůj triumf z roku 2011. Plíšková na akci skončila v semifinále, když nedotáhla skvěle rozjetý duel proti Stephensové, vedla v něm 6:0, 2:0 a 40:15.

Kateřina Siniaková (vlevo) a Barbora Krejčíková na ceremoniálu před startem Turnaje mistryň v Singapuru.
České semifinále Turnaje mistryň ovládly Krejčíková se Siniakovou

Vítězka Svitolinová se ve světovém žebříčku posune ze sedmého na čtvrté místo, Stephensová ukončí rok na pátém místě, Petra Kvitová bude sedmá a Karolína Plíšková osmá. V roli jedničky žebříčku WTA zůstane Rumunka Simona Halepová.

Češky ještě čeká finále Fed Cupu proti USA, hrát se bude 10. a 11. listopadu v pražské O2 areně. Nehrající kapitán Petr Pála by měl v následujícím týdnu oznámit nominaci.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru, tvrdý povrch, dotace 7 milionů dolarů

Dvouhra, finále: Svitolinová (6-Ukr.) - Stephensová (5-USA) 3:6, 6:2, 6:2.

Čtyřhra, finále: Babosová, Mladenovicová (2-Maď./Fr.) - Krejčíková, Siniaková (1-ČR) 6:4, 7:5.

Karolína Plíšková
Plíšková nadělila Stephensové kanára, na Turnaji mistryň přesto končí