Po dramatickém finálovém mači byla Kvitová tak unavená, že se nemohla ani pořádně radovat. Vždyť na kurtu strávila bezmála tři hodiny. 

„Loni mi tenhle turnaj moc chyběl, o to sladší je letošní výhra,“ usmívala se vyčerpaná šampionka po jedenáctém vítězném zápase v řadě.

První set ovládla v tie-breaku, výborně hrající Bertensová se ale nevzdávala. Druhou sadu vyhrála 6:4 a ve třetím setu začala na Kvitovou čím dál víc doléhat únava.

„Zkolabuju,“ říkala česká hvězda svému trenérovi Jiřímu Vaňkovi, kterého si přivolala na poradu. „Jsi největší bojovnice na světě, tohle dokážeš,“ povzbuzoval ji kouč.

A Kvitová, která v semifinále vyřadila i krajanku Karolínu Plíškovou, skutečně prokázala srdce bojovnice – Nizozemku dvakrát brejkla a nakonec dokráčela k 24. titulu v kariéře. Neskutečné!

V této sezoně Kvitová vyhrála už čtyři turnaje. Kromě Madridu a Prahy triumfovala také v Petrohradu a v Dauhá. Ve světovém žebříčku se posune na osmé místo.

V příštím týdnu měla Kvitová startovat na turnaji v Římě, vzhledem k nabitému programu je ale pravděpodobné, že se z něj odhlásí. I tak před blížícím se French Open vyslala soupeřkám jasný vzkaz - mějte se na pozoru. 

Turnaj mužů a žen v Madridu:

Ženy (dotace 6,685.828 eur):

Dvouhra - finále: Kvitová (10-ČR) - Bertensová (Niz.) 7:6 (8:6), 4:6, 6:3.

Čtyřhra - finále: Makarovová, Vesninová (1-Rus.) - Babosová, Mladenovicová (3-Maď./Fr.) 2:6, 6:4, 10:8.

Muži (dotace 7,190.930 eur):

Dvouhra - semifinále: Thiem (5-Rak.) - Anderson (6-JAR) 6:4, 6:2.