Semifinálovou soupeřkou Karolíny Muchové bude Běloruska Aryna Sabalenková. Světová dvojka zdolala wimbledonskou finalistku Uns Džábirovou z Tuniska 7:5, 6:3. Sabalenkovou česká hráčka letos porazila v semifinále Roland Garros, celkovou bilanci s ní má 1:1.

Djokovič je po Alcarazovi druhým tenistou, který se kvalifikoval na Turnaj mistrů v Turíně. Šestatřicetiletému Srbovi se to povedlo již pošestnácté. Devátého hráče světa deklasoval za 62 minut a vyhrál i sedmý vzájemný zápas. O sedmou finálovou účast v Cincinnati se světová dvojka utká s Němcem Alexanderem Zverevem.

Linda Nosková
Nosková se vytáhla, vyřadila Kvitovou. V Cincinnati je v osmifinále i Bouzková

Pro Purcella skončil životní turnaj ve čtvrtfinále, i když dokázal Alcarazovi vzít první set. Po cenných výhrách nad Norem Casperem Ruudem a Švýcarem Stanem Wawrinkou byl letošní wimbledonský vítěz už nad jeho síly.

„Udělal na mě velký dojem. Hraje dobře, má dobrý servis, voleje taky. Byla to dřina,” řekl Alcaraz novinářům. O finále, které by mu zaručilo post světové jedničky i v příštím týdnu, se dvacetiletý Španěl utká s Robertem Hurkaczem. Minulý týden Poláka po velkém boji zdolal v Torontu.