„Bylo to opravdu těžké. Je to hráčka, která je na vzestupu. Je to levačka, je velmi nebezpečná, dobře podává. Jsem opravdu šťastná, jak jsem dnes hrála, a těším se, že budu hrát další zápas,“ zůstávala po utkání česká jednička tradičně skromná.

Česká tenistka Barbora Krejčíková.
Češky na Australian Open: Krejčíková hladce postoupila, Martincová vypadla

Krejčíková si postupem do třetího kola vylepšila v Melbourne životní maximum ve dvouhře, nikdy předtím se totiž přes nástrahy druhého kola nedostala. Rodačku z Brna čeká následující zápas těžká zkouška – vítězka French Open z roku 2017 a aktuálně sedmadvacátá hráčka ženského žebříčku WTA Lotyška Jelena Ostapenková. „Těším se, že budu hrát další zápas. Miluji to tady, v Austrálii, je to moje oblíbená destinace. Těším se, že se s ní utkám. Uvidím, na jaké úrovni jsem,“ řekla po postupu Krejčíková.

Přes nástrahy druhého kola se naopak neprobojovala Tereza Martincová. Ta při své premiéře na úvodním grandslamu sezony podlehla turnajové třicítce Italce Camile Giorgiové 2:6 a 6:7

Oběť v podobě mixu

Vzhledem k náročnému programu se Krejčíková rozhodla k logickému kroku – odhlásit se ze smíšené čtyřhry a plně se soustředit na úspěch ve dvouhře a čtyřhře, kde je Krejčíková spolu s Kateřinou Siniakovou nasazená jako první pár pavouku.

Česká tenistka Petra Kvitová se loučí s diváky po prohře v prvním kole na Australian Open.
Kvitovou trápí zápěstí, dá si pauzu. Ale nemám v plánu končit, ujistila

Nabídky tenistů na spoluúčast v turnaji smíšených čtyřher, který vyhrála třikrát za sebou tentokráte musela odmítat. „Ale kluci chápou, že chci dát přednost singlu, když se mi takhle daří. Že hrát tři kategorie by bylo fakt moc,“ vysvětlila Krejčíková, kterou loňské úspěchy v čele s vítězným French Open vystřelily mezi naprostou tenisovou elitu.