Nepřemýšlela jste o vynechání turnaje v Rusku?
Těšila jsem se, ještě než začalo Melbourne, takže normálně budu hrát. Cestuji s kamarádkou, takže si to užiju i trochu jinak. Turnaj je nádherný, moc se mi tam loni líbilo.

Fyzicky se tedy cítíte dobře?
Když jsem hrála, tak jsem se cítila dobře, to je nejdůležitější. Jsem unavená spíš z letu, cestování bylo dlouhé.

Nicméně blížící se Fed Cup jste se rozhodla pro jistotu vynechat…
Bavila jsem se s kapitánem Petrem Pálou v Austrálii a chtěla počkat do konce turnaje. Když dopadl takto, řekla jsem mu, že to nezvládnu.

Jak náročné je v tuto chvíli sestavovat program?
Je to těžké. Na turnaje se přihlašuje šest týdnů dopředu, takže se s tím musí operovat. Kalendář se vždy snažíme přizpůsobit mým pocitům, stejné to bude i tento rok.

Neuvažovala jste o osekání antukové části sezony?
(Slova se ujímá trenér Vaněk): Byla by to škoda. Loni byly dobré výsledky. Antukové turnaje jsou asi čtyři, Petře to na ní jde, takže je zbytečné ji osekávat.

Rozležela se ve vás prohra v boji o titul?
Po finále jsem nebyla nejveselejší, ale už to přebolelo a pozitivní věci převažují. Jsem trochu unavená, ale mám tu dvě trofeje, které mluví za vše. Mám na čem stavět, beru to pozitivně.

Byla Japonka k poražení?
Stále je to jen člověk z masa a kostí. Zápas byl o pár míčích. Ona svoje šance proměnila, já naopak ne. K poražení byla, ale hrála lépe.

Loni jste vtipkovala, že na grandslamy radši jezdit nebudete. Jste ráda, že se zlomila špatná série?
Je dobře, že jsem jenom vtipkovala. (směje se) Je to náplast za loňský rok, kdy grandslamy nevyšly, i když sezona byla úspěšná. Je určitě lepší takto začít.

Poskočila jste na pozici světové dvojky. Je pro vás posun na první místo motivací?
Měla jsem k tomu dvakrát blízko, v podvědomí to asi je, ale nijak se k tomu neupínám. Není to můj hlavní cíl.

Novou jedničkou se stala Ósakaová. Může vládnout ženskému tenisu?
Hrála jsem s ní poprvé. Nevím, jestli zvládá takhle všechny zápasy. Vyhrát ale dva grandslamy v řadě je v dnešním vyrovnaném ženském tenisu úžasný výsledek. Stále je mladá holka, takže záleží, jak se se vším vyrovná. Má agresivní pojetí, hraje výborně. Jestli takhle bude dál pokračovat, rozhodně bude těžká soupeřka.

Máte kamarádský vztah se Simonou Halepovou, která přišla o post jedničky. Nepsala vám, že ho máte uzmout vy?
To ne, ale ozvala se mi třikrát za dobu, co jsem byla v Austrálii. Byla jedna z mála, kdo mi poslal takové zprávy. Bylo to od ní moc hezké. Jsem ráda, že i ve špičce jsou takové vztahy.

Po událostech, které se odehrály, jste mluvila o tom, že prožíváte druhou kariéru. V čem je jiná?
Člověk je starší, tak se dívá na některé věci jinak. Jsem ráda, že můžu hrát tenis a děkuji klukům, že mě ty dva roky podporovali.

Ještě vás baví otázky na téma návrat po přepadení?
Trochu mě to už štve. Až skončím, tak ale určitě skončí i tohle. A možná že tento talíř je vyvrcholením toho, co se za poslední dva roky událo.