Světová trojka a obhájkyně triumfu v New Yorku sice vedla v zápase 3. kola nad osmnáctiletou Kanaďankou Leylah Fernandezovou 7:6, 6:5 a podávala na vítězství, jenže to neustála a nakonec po dvou hodinách padla.

Ósakaová si vybíjela vztek přímo na kurtu, mlátila raketou, odpalovala míčky a řvala. „Vůbec nevím, proč jsem to dělala. Omlouvám se, moc mě to mrzí,“ litovala. „Poslední dobou mě v takových chvílích přepadnou úzkosti,“ přiznala.

Déšť na tenisovém US Open v New Yorku.
Když ani střecha nestačí. Na tenisovém US Open řádil hurikán

Na tiskovce působila jako hromádka neštěstí. „Když vyhraju, nemám z toho radost, cítím spíš úlevu. A když prohraju, jsem z toho hodně skleslá, myslím, že to není normální,“ rozpovídala se o svých psychických problémech.

Její srdceryvná zpověď před novináři, před kterými se podle svých slov necítí komfortně a bojkotuje je, vyvrcholila brekem. „Opravdu jsem nechtěla brečet,“ špitla.   

Barbora Krejčíková hodlá prokázat životní formu i na závěrečném grandslamu sezony US Open.
Krejčíková? Hraje jako chlapi a je inteligentní, míní tenisový expert

Třiadvacetiletá tenistka si prochází zdrcujícím obdobím. Od lednového vítězství na Australian Open se jen trápí. Z pařížského Roland Garros dokonce odstoupila kvůli psychickým problémům. Sama neví, co se s ní děje. „Mám pocit, že jsem přesně v tom bodě, kdy se snažím přijít na to, co chci vlastně dělat,“ přiznala.

Ubrečená Ósakaová pak oznámila, že si dá nejspíš delší pauzu. „Upřímně nevím, kdy budu hrát příští zápas. Omlouvám se, ale myslím, že si od tenisu na nějakou dobu odpočinu,“ přiznala Japonka, která se letos stala nejlépe vydělávající sportovkyní všech dob s čistým jměním odhadovaným na 60 milionů dolarů.

Pochopení ale nenašla u populárního britského moderátora Pierse Morgana, který se pustil do Ósakaové na sociálních sítích. „Lidé se velmi rozčílili, když jsem navrhl, že Naomi může být rozmazleným spratkem. Opakovaně rozbíjí rakety, potom znovu pláče a vyhrožuje, že skončí. Pokud by se takhle choval tenista, říkali bychom mu… rozmazlený spratek.“