Někdejší deblová královna je nezvěstná od minulého týdne, co na sociální síti obvinila bývalého čínského vicepremiéra Kao-li Čanga, že ji nutil k sexu. Zároveň přiznala, že to nemá jak dokázat.

Čínská tenistka Shuai Peng.
Čínská tenistka osočila bývalého politika ze znásilnění, od té doby je nezvěstná

„Nedávno jsem se dozvěděla o další tenistce, která zmizela krátce potom, co prozradila, že byla obětí sexuálního napadení. Cenzura není dobrá za žádnou cenu,“ napsala čtyřnásobná grandslamová šampionka na Twitteru. „Jsem šokovaná z celé situace. Doufám, že Pcheng Šuaj a její rodina jsou v bezpečí.“

Ósakaová se tak připojila ke světové jedničce Novaku Djokovičovi, který začátkem tohoto týdne řekl, je v šoku a doufá, že Pcheng Šuaj bude v pořádku. „Je to příšerné,“ řekl Djokovič na Turnaji mistrů. Znepokojení vyjádřil třeba i francouzský hráč Nicholas Mahut.

Podle šéfa Ženské tenisové asociace (WTA) Steva Simona má být tenistka v bezpečí v Pekingu, osobně s ní ale nemluvil. „Obdrželi jsme informace z více zdrojů, včetně čínské tenisové asociace, že je v bezpečí a nečelí žádné fyzické hrozbě. Je prý v Pekingu, ale potvrdit to nemůžu, protože jsem nemluvil přímo s ní,“ uvedl Simon, který požaduje důkladné a transparentní vyšetření případu.