Přestože Barbora Strýcová dostala hned v prvním setu kanára do Muguruzaové, podle Pály ukázala dostatečnou odolnost tím, že se dokázala vzchopit. "Vím, jak je těžké se vzchopit po 0:6 v prvním setu v domácím prostředí. Ale ona zvládla výborně konec druhého setu a měla šance zlomit ji ve třetím. Ten rozdíl udělalo pár míčů. Mohla líp podávat, ale odvedla dobrý výkon," řekl Pála na tiskové konferenci.

Odmítl, že by porážka zpochybnila nasazení Strýcové do nedělní dvouhry. "Kdyby ji těch 0:6 nalomilo, projevilo by se to ve druhém setu, a ten dokázala otočit. I když ten zápas pak nedopadl dobře," řekl Pála.

Čtěte také: České tenistky hrají po prvním dnu ve Fed Cupu se Španělskem 1:1

O účasti Plíškové pochyby nejsou. Do čtyřhry Pála v pátečním losování předběžně nominoval pár Lucie Šafářová - Kateřina Siniaková, ale v neděli ještě může udělat změny.

"Zatím lítám od rozhovoru k rozhovoru, neměl jsem prostor přemýšlet. Musíme udělat to nejlepší možné rozhodnutí. Ale teď opravdu nevím. Já se na neděli těším. Jsou tam tři body a myslím si, že my máme daleko víc možností než soupeř, a to by mohl být ten rozdíl," řekl Pála.