Kvitová šla do semifinálového utkání coby níže nasazená tenistka, když plnila roli turnajové sedmičky, zatímco Keninová byla čtyřkou. Na rozdíl od své soupeřky se však mohla pyšnit bilancí bez ztráty jediného setu, to Američanka na cestě do boje o finále ztratila čtyři sady.

Jenže úvod zastihl v lepším rozpoložení rodačku z Moskvy, která hned ve třetí hře ukořistila soupeřčin servis, o pár minut později se jí stejný kousek povedl znovu a dostala se už do vedení 4:1.

Česká hráčka se ale opět ukázala jako velká bojovnice, dokázala dotáhnout na 3:4, a dokonce měla brejkbol na vyrovnání. Ten ovšem Keninová zažehnala přímým bodem z podání a nakonec dovedla set do vítězství 6:4.

Logo French Open na tenisové síti.
Manipulování a korupce? Úřady vyšetřují podezřelou čtyřhru žen na French Open

Ve druhém setu se na brejk čekalo až do páté hry a byla to znovu Keninová, kdo jej přidal do své sbírky. V příštích minutách bylo k vidění velké drama, v němž měla Kvitová hned čtyři brejkboly. I z téhle situace se ale americká tenistka dokázala dostat a následně zvýšit už na 5:3.

Kvitová si pak své podání podržela a snížila na 4:5, příčemž Keninová mohla na servisu rozhodnout o osudu utkání. Svou úlohu však nezvládla a Kvitová poměrně hladce srovnala na 5:5. Jenže místo aby se dostala do vedení, přenechala i vlastními chybami jedenáctý gem jednadvacetileté sokyni, která při svém podání využila hned první mečbol.

O pařížský grandslamový titul se utká s polskou tenistkou Igou Swiatekovou.