Kvitová nastoupila k utkání třetího kola proti srbské soupeřce opět na kurtu číslo 2, na němž o den dříve zvládla vyřadit Bělorusku Sasnovičovou. Ani protentokrát se však nemohla opřít o den volna, jelikož začátek letošního Wimbledonu poznamenalo značné zpoždění kvůli přetrvávajícím dešťům v dějišti turnaje.

Petra Kvitová děkuje fanouškům.
Ostuda kolem Kvitové rozlítila experty. Podle Britů pochází z Československa

Třiatřicetiletá rodačka z Bílovce navíc nezačala sobotní duel podle představ, když hned při svém druhém podání darovala Stevanovičové úvodní brejkbol. Hned vzápětí ale dokázala srovnat a za stavu 3:2 dokonce získala výhodu servisu na svou stranu. Zodpovědnou hrou od základní čáry si Kvitová postupně vystřílela tři setboly, nakonec ale využila až čtvrtou nabídku v následném gemu a první sadu tak ovládla poměrem 6:3.

Úvod druhého dějství provázely slabé chvíle obou tenistek na podání. O krok napřed však přeci jen byla česká tenistka, která druhý ztracený servis Stevanovičové v řadě proměnila ve slibný náskok 4:2. Následně ovšem Kvitové nevyšly tři po sobě jdoucí gemy a téměř položená Srbka se rázem dostala do vedení 5:4. Zaskočenou Češku pak zachránilo až přerušení duelu kvůli deštivému počasí.

Obě aktérky se vrátily zpět na kurt po téměř dvouhodinové pauze a Kvitová si s nepříznivou situací poradila naprosto bez problému. Průběh druhé sady nejprve srovnala, vzápětí obrala čistou hrou srbskou tenistku o servis a za stavu 6:5 si dokonce vybojovala první mečboly. Dlouhou přetahovanou o klíčový gem pak zakončila při čtvrté výhodě přímým bodem a mohla tak začít slavit postup do čtvrtého kola.

Utkání mezi Lesjou Curenkovou a Anou Bogdanovou nabídlo nejdelší tiebreak v grandslamové historii.
Rekordní zápis Češky padl. Wimbledon zažil nejdelší grandslamový tiebreak

Mezi šestnáctkou nejlepších doplnila další dvě české tenistky Marii Bouzkovou a Markétu Vondroušovou, které si to o postup do čtvrtfinále rozdají mezi sebou. Kvitovou pak v pondělí čeká lepší z duelu Džábirová-Andrescuová.

Lehečka se možným obratem rozhodit nenechal

Aktuální mužská jednička Jiří Lehečka vstoupil do utkání s americkým favoritem Paulem naprosto skvěle, hned v úvodu jej dokázal obrat o dva servisy a první sadu ovládl suverénně poměrem 6:2. Ve druhém oba hráči byli na servisu stoprocentní až do zkrácené hry, v ní ale český tenista uspěl jasně 7:2.

Ve třetí sadě bylo utkání za stavu 1:1 přerušeno kvůli dešti. Sedmatřicátý hráč světa Lehečka ztratil po návratu servis, podařilo se mu ale soupeři brejk oplatit. Rozhodla opět zkrácená hra, v které český tenista nevyužil vedení 5:3. Ztratil čtyři míčky za sebou a Paul snížil. Lehečka přišel o první set v turnaji.

Jiří Lehečka se raduje z vítězství na Wimbledonu
Chvála od Berdycha a zdravé sebevědomí. Lehečku čeká osmifinále Wimbledonu

Ve čtvrtém gamu třetí sady Lehečka při svém servisu prohrával 0:40, podání však udržel. Za stavu 5:6 začalo znovu pršet a utkání bylo na více než dvacet minut přerušeno. Rozhodla opět zkrácená hra.

V ní Paul vedl 6:2, Lehečka ale všechny setboly odvrátil a srovnal. Při mečbolu za stavu 8:7 přerušil svěřenec trenéra Michala Navrátila výměnu a reklamoval aut, míč však podle jestřábího oka spadl na základní čáru a tie-break pokračoval. Za stavu 9:10 Lehečka sedmý setbol neodvrátil a Paul si vynutil rozhodující set.

Český tenista se nenechal rozhodit a pátou sadu si podmanil. Na servisu už nezaváhal a od stavu 2:2 získal čtyři hry po sobě. Po využití třetího mečbolu v zápase mohl radostí pokleknout na wimbledonský trávník a slavit.