Nasazená devítka travnatého grandslamu a aktuální česká jednička Petra Kvitová si připsala již sedmé vítězství za sebou, když ve druhém kole porazila o čtyři roky mladší Bělorusku Sasnovičovou, které zároveň v Londýně oplatila vyřazení před pěti lety. V duelu nastřádala nedávná vítězka turnaje v Berlíně pět es a zahrála celkem 25 vítězných míčů.

Petra Kvitová děkuje fanouškům.
Ostuda kolem Kvitové rozlítila experty. Podle Britů pochází z Československa

Třiatřicetiletá Kvitová získala první set v ostrém slunci díky třem brejkům. V úvodu druhé sady sice rodačka z Bílovce přišla o servis, soupeřce to však ihned oplatila. Od stavu 2:2 vyhrála zbývající čtyři hry a využila při servisu Sasnovičové hned první mečbol.

„Prohra s ní mě tehdy hodně bolela, i proto jsem tentokrát nechtěla nic takového dopustit. Zápas byl hodně náročný, především tedy mentálně, takže jsem šťastná, že jsem ho zvládla a postupuju dál,“ řekla Kvitová v pozápasovém rozhovoru na kurtu. 

V sobotním třetím kole se česká jednička utká s kvalifikantkou Srbkou Stevanovičovou, která vyřadila Karolínu Plíškovou již v prvním kole.

Devětadvacetiletý Veselý, který startoval po loňském zranění stehenního svalu díky chráněnému žebříčku, nenavázal na předchozí vítězství nad turnajovou dvaadvacítkou Američanem Sebastianem Kordou. Proti skvěle hrajícímu O'Connellovi získal jen jeden brejk a navíc hned čtyřikrát o servis přišel. Nepomohlo mu ani 16 es a 36 vítězných míčů. Doplatil na 36 nevynucených chyb, Australan jich měl jen 15.

Po dvou hodinách a osmi minutách se tak O’Connell mohl radovat ze zaslouženého postupu do třetího kola, když dokázal využít hned první nabídnutý mečbol v utkání. Prohra Veselého 3:6, 5:7 a 4:6 znamená, že jediným Čechem ve třetím kole mužské dvouhry bude Jiří Lehečka. Veselý naposledy vypadl ve 2. kole Wimbledonu před dvěma lety, vloni se dostal o kolo dál.

Jiří Veselý
Tlučhuba Korda? Veselý na Wimbledonu srazil Čechoameričanovi hřebínek

Do londýnského osmifinále naopak proklouzla česká tenistka Markéta Vondroušová, která si poradila s dvacátou nasazenou Chorvatkou Vekičovou 6:1, 7:5.

Češka naskočila do utkání ve velkém stylu, když v úvodní sadě ztratila jenom devět fiftýnů a za pouhých 21 minut vyhrála jednoznačně 6:1. Ve druhé sadě však přišly mírné komplikace, Vekičová se dostávala více do hry a své první brejkboly v zápase proměnila ve vyrovnání na 5:5. Příliš radosti si ale nakonec neužila, jelikož Vondroušová hned v následující hře opět prorazila Chorvatce podání a vzápětí už zápas doservírovala do vítězného konce.

Bouzková se opírala o servis

Bouzková porazila Garciaovou i ve třetím vzájemném zápase, loni proti ní uspěla v osmifinále. Francouzka zahrála 51 vítězných míčů, ale udělala 52 nevynucených chyb. Češka jich zaznamenala jen 14.

Od začátku se Bouzková mohla opřít o spolehlivý servis a poté, co odvrátila tři brejkboly a jeden setbol, dospěla sada do zkrácené hry. V ní česká tenistka nedovolila stále nervóznější soupeřce ani míček a zvítězila jasně 7:0. Garciaová se však brzy oklepala a hned v úvodu druhé sady vzala Bouzkové servis. Náskok poté nepustila a srovnala.

Organizátoři před startem třetího setu přesunuli kvůli tmě hráčky z dvorce číslo 18 na osvětlený kurt číslo 1. Garciaová zahájila rozhodující sadu lépe a v páté hře získala brejk. Nedokázala jej ale potvrdit, a tak boj pokračoval. Bouzková nevyužila v osmé hře dva brejkboly, o chvíli později ale další dva odvrátila. Za stavu 5:4 neproměnila pražská rodačka dva mečboly, poté ale udržela servis a Garciaová dramatický závěr neustála. Po dalších chybách zápas ztratila a při odvracení třetího mečbolu nasměrovala míček do autu.