Třiatřicetiletá Kvitová potvrdila, že má více než týden před startem Wimbledonu, který mimo jiné v minulosti dvakrát vyhrála, výbornou formu. V Berlíně stále neztratila ani set a může vyhrát druhý titul v sezoně. Letos triumfovala už na začátku dubna na turnaji v Miami.

Barbora Krejčíková.
Krejčíková je zpátky ve formě. V Birminghamu si poprvé zahraje finále na trávě

S o sedm let mladší Vekičovou se Kvitová utká pošesté v kariéře, dosud s ní má bilanci čtyř výher a jedné porážky. Naposledy rodačka z Bílovce uspěla proti světové třiadvacítce letos ve 2. kole turnaje v Miami. Vekičová v semifinále zdolala Řekyni Mariu Sakkariovou, přemožitelku Markéty Vondroušové.

Kvitová rozesmála berlínské publikum

Kvitová porazila Alexandrovovou i ve třetím vzájemném zápase a navázala na letošní čtvrtfinálový triumf z Miami. Soupeřce nenabídla ani jeden brejkbol a sama využila dvě ze šesti příležitostí. Po hodině a 21 minutách využila druhý mečbol a stala se po Američance Chris Evertové druhou hráčkou, která se dostala v Berlíně do finále po dovršení třiceti let věku. Na travnatém povrchu zabojuje o šestý titul.

„Jsem ohromně spokojená a zároveň hrdá. Vyhrát dva zápasy v jeden den se mi snad ještě ani nepodařilo,“ radovala se Kvitová po sobotním semifinále. „Skvěle jsem si tady zvykla na kurt i prostředí. Fanoušci byli také skvělí a doufám, že přijdou i v neděli a budou mi fandit,“ rozesmála tribuny berlínského areálu.

Kvitová tak navázala po několika hodinách na úspěšné utkání s Garciaovou. V něm po zisku úvodního setu nevyužila ve druhé sadě ani jeden ze sedmi brejkbolů, sama se ale mohla spolehnout na výborně fungující podání a postup vybojovala v tie-breaku.

V nedělním finále čeká českou tenistku chorvatská soupeřka Donna Vekičová, se kterou se utká již pošesté v kariéře. Naposledy se obě soupeřky potkaly v Miami, kde triumfovala pozdější vítězka turnaje z Bílovce. „Je to hodně těžká soupeřka. Ale je to finále, takže se moc těším. Titul je blízko, ale zároveň pořád hodně daleko,“ přiznala dvojnásobná wimbledonská šampionka.

Česká tenistka Marie Bouzková se stala terčem kritiky poté, co si stěžovala na chování Japonky Miju Katóové.
Diskvalifikace po stížnosti Bouzkové? Japonka šokovala veřejnost svojí reakcí

Vondroušová naopak první čtvrtfinále kariéry na trávě nezvládla. V utkání se šestou nasazenou Sakkariovou nevyužila v závěru vyrovnané úvodní sady čtyři setboly a odložený zápas, který se v pátek nemohl uskutečnit kvůli dešti, za hodinu a půl prohrála 6:7, 1:6.

Sokolovská rodačka Vondroušová si zklamání z dvouhry vynahradila ve čtyřhře, v níž spolu s Kateřinou Siniakovou proměnily premiérový společný start v postup do finále. Druhou nasazenou americko-nizozemskou dvojici Desirae Krawczyková, Demi Schuursová v semifinále porazily 6:4, 6:4.