Linda Nosková, která do hlavní soutěže postoupila z kvalifikace, oplatila o 15 let starší Petře Kvitové březnovou porážku z Miami, kde s dvojnásobnou wimbledonskou šampionkou uhrála jen tři gamy. Ve středečním zápase s devátou hráčkou světa uspěla, přestože ztratila první set a v dalších dvou sadách prohrávala vždy 0:2. Kvitovou udolala po dvou hodinách a 12 minutách a potřetí v kariéře porazila soupeřku z Top 10.

Australský rebel Nick Kyrgios si letos doslova podmanil tribuny wimbledonského areálu
Další trable známého bouřliváka? Kyrgios zmešká i US Open, čeká jej pád

Další soupeřkou Noskové bude sedmá nasazená Američanka Cori Gauffová, které v jediném dosavadním vzájemném duelu letos v Indian Wells podlehla. Už nyní má mladá česká tenistka jistotu, že se po turnaji posune v žebříčku z 50. místa na své nové maximum. Naopak Kvitová přijde o post české jedničky, na kterém ji vystřídá Vondroušová.

Také Bouzková bojovala o postup do osmifinále 2:12 hodiny. Mertensovou porazila i podruhé v kariéře poté, co proměnila pět z osmi brejkbolů. V osmifinále narazí na světovou trojku Jessicu Pegulaovou, která minulý týden ovládla turnaj v Montrealu. S Američankou má na okruhu WTA bilanci 1:2, letos jí podlehla na antuce v Madridu.