Třiatřicetiletá Petra Kvitová se v Miami dostala mezi nejlepší osmičku už v letech 2014, 2019 a naposledy loni. Dvojnásobná wimbledonská šampionka na letošním turnaji neztratila ještě ani set. Na cestě do čtvrtfinále vyřadila Rusku Varvaru Gračevovou, Chorvatku Donnu Vekičovou a také mladou krajanku Lindu Noskovou.

Světová dvanáctka a česká jednička letos dlouho čekala na první účast v semifinále. V Miami měla už pátý pokus na to, aby konečně prošla mezi poslední čtyři hráčky. Naposledy podlehle ve čtvrtfinále turnaje Indian Wells světové sedmičce Řekyni Marii Sakkariové po dvou a čtvrt hodinách 6:4, 5:7, 1:6.

Petra Kvitová
Svět žasne. Kvitová je po řežbě v USA hitem internetu: Jsem šťastná a vyčerpaná

Kvitová nakonec proti Alexandrovové splnila roli mírné žebříčkové favoritky. Tenistky si musely na duel počkat den: původně měly hrát už ve středu, ale na kurt se nedostaly kvůli dešti.

Všechny sety zápasu mezi tenistkami, které zdobí tvrdé podání a údery od základní části, rozhodl vždy jeden brejk. V rozhodující sadě dvojnásobná wimbledonská šampionka Kvitová odvrátila za stavu 3:3 soupeřce brejkbol, sama naopak šanci hned v následujícím gamu využila a dostala se do vedení 5:3.

První ze dvou mečbolů ještě svou šestou dvojchybou zahodila, po bekhendovém úderu Alexandrovové do sítě v následující výměně si už mohla zakřičet radostí z postupu.

Zatímco s o pět let mladší Alexandrovovou hrála Kvitová teprve podruhé a opět vítězně, s vrstevnicí Cirsteaovou má minulost mnohem bohatší. Střetly se už desetkrát a česká tenistka těsně vede 6:4. Cirsteaová v Miami vyřadila dvě Češky za sebou, Karolínu Muchovou a Markétu Vondroušovou, a ve čtvrtfinále nečekaně zastavila i světovou dvojku Arynu Sabalenkovou z Běloruska.