„Dostala jsem prostě na pr tři tečky a l…“ Dost výstižně glosovala Petra Kvitová debakl, který schytala v osmifinále Wimbledonu od Tunisanky Uns Džábirové. S loňskou finalistkou prohrála dvojnásobná vítězka turnaje 0:6, 3:6.

Petra Kvitová v akci na Wimbledonu
Hořká tuniská pilulka. Kvitová schytala v osmifinále Wimbledonu kanára a končí

Na kurtu strávila světová devítka něco málo přes hodinu. Zahrála jen čtyři vítězné míčky, na víc se nezmohla. Předčasný konec, ani kanár ale českou lvici nerozhodil. „Byl to výprask. Prostě mě zničila, což se mi moc často nestává. Tak to ale je a nemůžu s tím nic dělat. Proto jsem se u sítě usmívala,“ líčila.

Dokáže v sobě najít vášeň

Letošní vystoupení na Wimbledonu nehodnotila tragicky. „Není to extra výbuch. Uhrála jsem to, co jsem měla. Tři zápasy jsem vybojovala na morál. Nehrála jsem skvělý tenis, i tak jsem postupovala. Nebylo to špatný.“

Petra Kvitová podlehla v osmifinále Uns Džábirové:

Zdroj: Youtube

Dobrou náladu Kvitové nezkazily ani otázky na její budoucnost. „V červenci se mě ptáte na rok 2024? Na to se nikdy neptáte. Ale nebudu v tom nic hledat,“ rozesmála se. „Já jsem taky jako ženská zvědavá. Až budu něco zajímavého vědět, řeknu vám to,“ vtipkovala.

Končit kariéru ale ještě nehodlá. „Neplánuju skončit, jestli vám to takhle stačí.“ Majitelku 31 titulů na okruhu WTA letos namotivovaly dva vyhrané turnaje. „Pořád mě to baví, ještě v sobě najdu vášeň k tenisu.“

Petra Kvitová děkuje fanouškům.
Ostuda kolem Kvitové rozlítila experty. Podle Britů pochází z Československa

Po travnaté části sezony ji čeká tradičně přesun na betonové kurty. Plánuje se zúčastnit se turnajů v Montrealu, Cincinnati a hlavně grandslamového US Open.