"Je to můj největší úspěch kariéry, ale pořád to jsou jen juniorky. Snad se mi podaří dosáhnout na nějaký úspěch i mezi dospělými," řekla Bouzková po nedělním vítězství. Podobně mluvil i její otec Milan, který byl taky dojatý, ale hleděl do budoucna. "Je to jenom potvrzení, že se jí bude dobře trénovat, a to je jediné," podotkl.

Šestnáctiletá dívka vyhrála grandslamovou juniorku jako desátá Češka. V minulosti to pak nejdále dotáhla Hana Mandlíková, která čtyřikrát získala trofej grandslamové šampionky ve dvouhře a stala se světovou trojkou.

"Uvidíme, jak mi to půjde v následujících letech, jak se bude vyvíjet moje kariéra mezi ženami," řekla Bouzková. Soutěže juniorek už proto víceméně opustí a začne více objíždět turnaje ITF. "Už se pohrnu do dospělých, na to bych se chtěla soustředit. Už jsem něco odehrála a vidím, že tam mám dost šanci, že se dá hrát."

Pražskou rodačku motivují výkony českých jedniček, dvojnásobné wimbledonské vítězky Petry Kvitové i Tomáše Berdycha. "Jsme malá země, ale máme tolik dobrých hráčů. Vím, že taky můžu být dobrá," prohlásila a culila se otázce zahraničních médií, zda od Berdycha a Kvitové přijde gratulace. "To nevím, ale snad o tom slyšeli."

Ve finále s Ukrajinkou Anhelinou Kalininovou nejdříve nevyužila dva mečboly. "Úplně jsem se při nich klepala, protože jsem si uvědomila, že podávám na titul," přiznala. Po proměněném třetím mečbolu o pár minut později už plakala štěstím. "To bylo poprvé, že mi ukáply slzy, ale myslím, že to nevadí," rozesmála se.

Za triumf plánovala nákupy v centru New Yorku a dala si i tradiční lízátko, na kterém si smlsla po každém z vítězných zápasů ve Flushing Meadows. V mobilu už měla padesát vzkazů a trofej plánovala vměstnat mezi další poháry, které vozí od osmi let. "Letos jsem to počítala a mám jich devadesát. A všechny hezky u sebe."

V Česku se Bouzková hned tak neobjeví. Trénuje i studuje střední školu na Floridě a po US Open zůstává v Americe. "Domů přijedu v březnu," řekla.