Plíškové se proti Muguruzaové daří. S letošní vítězkou Roland Garros má pozitivní bilanci 3:1, přičemž všechny zápasy vyhrála letos a loni. "Věřím si a díky předešlým zápasům jdu do utkání pozitivně naladěná," řekla Plíšková v Singapuru.

Španělku letos zdolala přesvědčivě cestou za titulem v Cincinnati. "Máme podobnou hru, chodíme do toho a cítím se proti ní na kurtu jistě," řekla Plíšková. "A plán je pořád stejný: musím dobře servírovat a diktovat výměny. Ona musí běhat, ne já," podotkla s úsměvem čtyřiadvacetiletá světová pětka den před zápasem Bílé skupiny.

I její trenér Jiří Vaněk věří, že první zápas Plíškové na Turnaji mistryň může dopadnout dobře. "Na Muguruzaovou si hodně věří. Když to zvládne, tak jí to psychicky pomůže do dalších zápasů. Může to být dobrý zápas," řekl Vaněk.

Muguruzaová loni hrála na Turnaji mistryň dvouhru i čtyřhru a skončila vyčerpaná. "Úplně mě to vysálo, ale letos se můžu soustředit jenom na dvouhru, což je lepší," řekla loňská semifinalistka. "Je tady osm nejlepších hráček sezony a každá může porazit každou. Bude to boj na ostří nože," dodala.

Večerní zápas výhodou

K utkání v jihovýchodní Asii nastoupí Plíšková až pozdě večer. Problém s celodenním čekáním na zápas mít ale nebude. "Ani mi to nevadí. Mám na všechno víc času. Můžu se v klidu najíst a připravit se na zápas. No a určitě nejsem ranní ptáče," přiznala. "Když má Karolína ten svůj spánek, tak hraje dobře," konstatoval Vaněk cestou z hodinového poledního tréninku.

Vzhledem k tomu, že v Singapuru je venku horko a především dusno i deštivo, tak Plíšková stráví den na hotelu. "Všude je tady klimatizace a zima. Ale tím, že hrajeme v hale, tak je ten přechod trochu jiný. Na US Open přijdete z klimatizace ven do čtyřiceti stupňů. Tady to není tak strašné. Musím se jen dobře naladit," řekla Plíšková.

Pondělní program zahájí zápas obhájkyně titulu Agnieszky Radwaňské z Polska s Ruskou Světlanou Kuzněcovovou, která se kvalifikovala až v sobotu.

ČTĚTE TAKÉ: Plíšková si užívá luxus na Turnaji mistryň: Splní mi snad každou blbost